Bekir Bozdağ saldırısında zanlı serbest: Pişman değilim!

Bekir Bozdağ saldırısında zanlı serbest: Pişman değilim!
Bekir Bozdağ saldırısında zanlı serbest: Pişman değilim!
Nevşehir'de Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a saldıran Hüseyin Satı serbest kaldı. Satı, adiye çıkışı gazetecilere "Pişman değilim" dedi.

NEVŞEHİR - Hacıbektaş İlçesi'nde cuma günü düzenlenen 50'nci Ulusal, 24'üncü Uluslararası Hacıbektaş-ı Veli'yi Anma Törenleri'nde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a yumruk atan Hüseyin Satı, İlçe emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Satı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalırken, kendisine yurt dışı yasağı getirildi, haftanın 6 günü polis karakoluna gidip imza verme koşulu getirildi. Hüseyin Satı, adliye çıkışı gazetecilerin "Pişman mısınız?" sorusuna "Hayır pişman değilim" yanıtı verdi. Hüseyin Satı'nın avukatı Fatih Çiftçi ise, "Pişman olacak bir şey yapmadı" demekle yetindi. Satı, avukatı Fatih Çifiçi'nin otomobiyle binerek ilçeden ayrıldı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a Hacı Bektaş'ta protestoAVUKATI: PLANLANMIŞ BİRŞEY YOK


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a yumruk attığı iddiasıyla gözaltına alınan ve bugün serbest bırakılan Hüseyin Satı’nın avukatı Fatih Çiftçi, "Planlanmış bir saldırı değil. Müvekkilim, demokratik hakkını kullanarak ve gazeteci olduğunu belirterek soru sormak istemiştir" dedi.

Bozdağ'a yumruk atan, belediyeden atılmış


Hüseyin Satı’nın avukatı Fatih Çiftçi, gazetelerde yer alan ve saldırının birileri tarafından planlı iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Avukat Çiftçi şöyle dedi: "savcılık makamı, müvekkilimi ‘adli kontrol’ talebiyle mahkemeye sevk etti. Mahkeme de, adli kontrol dahilinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı. Müvekkilim, oturduğu mahalledeki karakola 6 gün imza verecek ve yurt dışına çıkamayacak. Saldırdığına dair görüntü yok. Müvekkilim sadece demokratik hakkını kullanarak soru İstanbul ’a yapılacak yeni köprüye neden 'Yavuz Sultan Selim' adının verildiğini sormak istemiş. Kuran, 'Abdestsiz namaz kılınmaz’ der. Siz ilk kelimeyi çıkartırsanız ‘Namaz kılınmaz’ olur ki anlam tamamen değişir. Müvekkilimin durumu da böyle. Müvekkilim gazeteci olduğunu belirtmiş, soru sormasına izin verilmediği için 'O zaman neden buradasınız?’ demiştir. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın dudağının patladığı yönünde açıklaması var. Ama bunun da müvekkilim tarafından yapıldığı belli değil. O arbede sırasında da meydana gelmiş olabilir. Zaten eylemin muhtemel cezasının üst sınırı 15 aydır." (dha)

Bekir Bozdağ: CHP'lilerin bir öpmedikleri kaldı

CHP'liler o fotoğrafın sebebini anlattı


  http://www.radikal.com.tr/114668011466802

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Olmuyor, Olamıyor - Ad Honorem Dei

  Biraz evvel bu olayla ilgili, bazı internet sözlüklerindeki yorumları okudum. Genel eğilim yumruk atmanın doğru bir eylem olduğu, zira yumruk yiyeninin bunu hak eden bir zihniyeti temsil ettiği şeklinde. Bunu alkışlayanların yarın bir gün iktidara gelirlerse kendileri gibi olmayan ve düşünmeyenlere nasıl davranacaklarının küçük ama önemli bir işareti. Hani Canlar insancıldı. Gördüğüm korkunç bir nefret ve kin. Zaten sorun, mağdur olanların, haksızlığa uğrayanların ellerine imkan geçtiğinde aynısını yapmaları değil mi?

  aslanım hüseyin! - fısıltı

  neden pişman olsun ki! zaten onların bahsettiği demokrasi şekli işte tam da bu değil miydi? Hüseyin de hayata geçirdi.