Bekir Bozdağ'a vuran kişi saldırıya uğradı

Bekir Bozdağ'a vuran kişi saldırıya uğradı
Bekir Bozdağ'a vuran kişi saldırıya uğradı
Nevşehir'in Hacıbektaş İlçesi'nde 24.'nci Uluslararası Hacıbektaş-ı Veli'yi Anma Törenleri'nde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a yumruk atan Hüseyin Satı, memleketi Pazarcık'ta bir kişi tarafından darp edildi.

NEVŞEHİR - Olay, geçtiğimiz pazar günü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana geldi. Hazır giyim mağazasında çalışan Yusuf Hayto (39), çıkışı Cumhuriyet Meydanı üzerinde Pazarcık Merkez Polis Karakolu'na imza vermeye giden Hüseyin Satı ile karşılaştı. Satı'ya, neden böyle bir olaya karıştığını soran Hayto, Satı’nın hakaret içeren tahrik edici sözler sarf ettiğini öne sürerek kavga etti. Kavganın ardından karakolluk olan Hayto ve Satı birbirinden şikâyetçi oldu.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’a yumruk attığı için Satı’dan utandığını söyleyen Hayto, olayı şöyle anlattı:
“Mağazada çalışıyorum. Akşam iş yerinden çıktıktan sonra Hüseyin Satı’yla karşılaştım. 'Hüseyin' dedim. Zaten o da beni tanıyormuş. Ben de kendini sonradan tanıdım. Merhabalaştık. ‘Neden böyle bir şey yaptın?’ dedim. ‘Neden, bizim Pazarcık ilçemizi tüm Türkiye ’ye kötü gösteriyorsun?’ dedim. O da, ‘bu benim meselem’ deyince, biraz da beni tahrik edici ağza alınmayacak kelime konuşunca ben de dayanamadım, kendimi kaybettim.”

"Devletimize el kalkmaz" diyen Hayto, “Ben ilçemize şehitlik anıtı yaptırdım. Kaymakamlık ve emniyetimizle hep birlikte bayrağımızı diktik. Dikerken de altına Pazarcık’taki şehitlerimizin ismini yazdık. Alevi şehidimiz var, Sünni şehidimiz var, Kürt şehidimiz var, Türk şehidimiz var” ifadelerini kullandı.

Hayto, Hüseyin Satı'nın saldırısı yüzünden 30 bin Pazarcıklı'nın imajının zedelendiğini, ilçe halkının bu durumdan büyük üzüntü duyduğunu vurguladı. (CİHAN)


  http://www.radikal.com.tr/1152481115248110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ilginç - Atilla Tekin

  Demek ki bu saldirganla , normal bir şey konuşulmuyor. Direkt küfür ve saldırı hayat biçimi olmuş.

  İmaj insandan önce midir? - pekmez_2042

  Ne memketimiz var ki, kadınlara tecavüz edilir,öldürülür memleketin imajı düşünülür. Biri bir vekile öfkelenir yumruk atar,Pazarcık'ın imajı batar.Bu nasıl bir imajdırki pamuk ipliğiyle bağlıdır bir fıske de yıkılır. Ne zaman insanın kendisi imajdan önce gelecek beyler. yeter bu hatanızı örtmek için imaja sığınmalarınız

  İmaj? - brandywine06

  Yani gidip bakana yumruk atan adamı darp edince Pazarcık'ın imajı düzelmiş mi? Bana göre daha da bozuldu.

  Sonra - berkayhür

  "Bir iki tane vurdum. Pazarcık rahat olsun, adaleti kendimiz sağlarız dedim. Tüm Türkiye'ye mesaj verdim" Bekir Bozdağ bir ikramiye de Hayto'ya verir mi bilmem ama kendisi nişanelik. Söylene söylene halkı bir birine düşürmüş. Sinek küçük ama mide bulandırır, yarın öbür gün başka bir hadise de daha büyük grupların karşılaşmayacağını kim garanti edecek?

  Beden Dili - X120

  Abicim sen ilçemizin imajını bozdu falan demişsin ama, sen bu hamlenle ilçe halkının dayaktan küfürden başka iletişim yolu bilmediği intibaı oluşturdun bende. Şehit anıtını kaymakamınla emniyetinle dikmişsin iyi güzel de, konuşarak anlaşmayı beceremedikten sonra neye yarar beton anıtlar, değil mi?

  iyi olmuş - isakent

  rüzgar eken fırtına biçer demişler evrene yolladığın hiç bir mesaj karşılıksız kalmaz kalmamalıda zaten

  Maras katliamindan daha buyuk bir olaymiydi - nemzetkozi

  da ilcenizin adina utanc duyuyormussun. sahi kac kisi katletti aceba buyuklerin maras katliaminda. kac kisinin hunharca sirf sunni olmadiklari icin katledildigini biliyor musun hayto? biliyorsundur tabbiki ama bu senin utanc nedenin olamaz cunku onlar Kurddiler,alevidiler, demokrattilar... Bu bir utanc yaratmiyor mu sizde? elbetteki bakanin saldiriya ugramasini dogru bulmuyorum ama goruyorum ki sozde mafyaya ergenekona, derin devlete savas acan devlet kendi derinlerini de olusturuyor ve intikam yoluna giderek milliyetcileri daha once oldugu gibi isine geldigince kullaniyor...