Bekir Coşkun Cumhuriyet'ten istifa etti

Bekir Coşkun Cumhuriyet'ten istifa etti
Bekir Coşkun Cumhuriyet'ten istifa etti
Cumhuriyet'te 2 yıldan uzun süredir yazan Bekir Coşkun'un istifa ettiği öğrenildi.

Radikal.com.tr - Bekir Coşkun geçtiğimiz ay Medyaradar'dan Alev Gürsoy Cimin’e verdiği özel röportajda ayrılık sinyalini vermişti. “Eğer gazetemdeki bu gidişat düzelmezse giderim” demişti.
Medyaradar'ın haberine göre Bekir Coşkun, uzun zamandır gazete yönetimine yaptığı tüm çağrılara rağmen hiçbir düzelme olmayınca istifasını verdi. Gazetenin tirajının yükselmemesinden şikayetçi olan Coşkun, 'bazı haberlere gereken değerin verilmediğini' ve 'gazetenin gündem yaratmakta yetersiz kaldığını' söylüyordu. Ayrıca Coşkun'un Cumhuriyet'ten ayrılarak Sözcü'ye gidebileceği de medya çevrelerinde dile getiriliyordu.
Bekir Coşkun, 9 Eylül 2009'da Hürriyet 'ten ayrılmasının ardından 25 Eylül 2009'da HaberTürk'te yazmaya başlamıştı. Ancak 20 Eylül 2010'da işine son verildi. Coşkun, 3 Kasım 2010'dan beri Cumhuriyet'te 'Onuncu Köy' köşesinde yazılarına devam etmekteydi.


  http://www.radikal.com.tr/113465911346591

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Onu bile beğenmemiş! - ayhan fahri

  Sayın Bekir Coşkun, doğal olarak, meşrebine uygun gazeteye gidecek. Çünkü nerede alkış alacağını biliyor. Allahtan onun yazdığı gazeteleri okumadığımız için kendimizi şanslı görüyoruz: Olur da gözünüz yazısına kayar, incilerini okumaya kalkarız diye. Bildiğimiz kadarıyla "Bidon kafalı," nın mucidi sayın Coşkun! Tabii Allah şaşırtıyor, o bidonların içinde ne kadar büyük beyinlerin olduğunu hesaba katmamış!