Beklenen yağmur Marmara'yı vurdu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Marmara Bölgesi için önceki gün uyarısını yaptığı etkin yağış' Marmara'yı boğdu.
İstanbul'da özellikle Anadolu yakasında etikili olan yağmur trafiği felç ederken bir çok kaza meydana geldi.

İSTANBUL/KOCAELİ/SAKARYA - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün Marmara Bölgesi için önceki gün uyarısını yaptığı etkin yağış' Marmara'yı boğdu.
İstanbul'da özellikle Anadolu yakasında etikili olan yağmur trafiği felç ederken bir çok kaza meydana geldi. İzmit ve Sakarya'da birçok konut su altında kaldı.
İstanbul'da yağmur nedeniyle trafik sıkışıklığı yaşandı. Çamlıca gişelerinde 27 aracın karıştığı zincirleme kaza nedeniyle TEM otoyolunun Pendik ve Küçükbakkalköy kesiminde trafik iki saat durdu. Yağmur nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi. Birçok noktada trafik adım adım ilerlerken, uzun araç kuyrukları oluştu. İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, Şile'de metrekaraye 34, Beykoz'da 18 kilogram yağış düştüğünü söyledi. Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre sıcaklık azalarak mevsim normallerine indi. İstanbul'da bugün de sürecek yağış etkisini yarın kaybedecek.
Kocaeli su altında
14 Temmuz'dan bu yana ilk kez yağmur yağan İzmit'te yarım saatte metrekareye 50 kilogram yağış düştü. Saat 11.00 sıralarında başlayan sağanak yağmur yarım saat sürdü. Kentin yüksek kesimlerde biriken yağmur sularının da düz alanlara inmesiyle birçok işyeri su altında kaldı. Adapazarı'nda da sabah saatlerinde aniden bastıran sağanak bir saat boyunca etkisini azaltarak da olsa devam etti. Yağış nedeniyle şehir merkezinde bazı ev ve işyerlerini su bastı.
Karadeniz Bölgesi'nde de sel uyarısı yapılıyor. Zonguldak'ta vatandaşlar hoparlörlerden yapılan anonslarla uyarıldı. Önceki hafta selin vurduğu Samsun'da da alarma geçildi. (Radikal, dha, aa)