Beklentilerin sonu gelmez

Beklentilerin sonu gelmez
Beklentilerin sonu gelmez

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Meclis açılışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin ‘Demokrasi Paketi’nden Alevilerin farklı beklentilerinin olduğunu hatırlatması üzerine Başbakan, “Biz, paketimizi 20 başlık altında, bütün beklentilere cevap verecek şekilde yaptık. Ülkemizdeki ‘filanca grup şunu bekliyor, filanca şunu bekliyor’ dediğimiz zaman beklentilerin sonu hiçbir zaman gelmez” dedi. 

Hacı Bektaş bir adım

Pakette yer alan, “Bütün inanç gruplarının inançlarının teminat altına alınması, herhangi bir ayrımcılığa gidilmemesi” gibi ifadelerin herkesi ilgilendirdiğine dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti: “Alevisini de Sünnisini de ilgilendiriyor, diğer inanç gruplarını da ilgilendiriyor. Nevşehir Üniversitesi’nin adının Hacı Bektaş-ı Veli olarak konması birer adım. Gerek yerel yönetimler gerek merkezi yönetim, yani bizler, yine bu inanç gruplarına taleplerinin fiili olarak karşılanması noktasında gerekli destekleri bugüne kadar verdik, veriyoruz, bundan sonra da vereceğiz, burada sıkıntı söz konusu değil. Sağ olsun medya, yazılı ve görsel olarak bunu çok iyi okudu, çok iyi gördü, çok iyi değerlendirdi.”
Başbakan Erdoğan , seçim yasasıyla ilgili yapacakları düzenlemelerin önemine işaret ederek, “Durmadan kuru sıkı atıyorlardı. ‘Baraj düşürülsün’ falan.’ İşte buyur, biz size 3 tane alternatif sunuyoruz. Şimdi hemen ona da saldırıya başladılar. Tamam da senin işine yarayanı söylüyorsun, ben sana üç alternatif sunuyorum, bunlar üzerinde konuşmuyorsun” dedi.