Bekâr, evleneni çekemedi

Amcasının kendisini evlendirmemesine sinirlenen Hasan Sakallı, bir düğüne Kalaşnikof tüfekle ateş açarak beşi ağır, 13 kişiyi yaraladı.

DİYARBAKIR - Amcasının kendisini evlendirmemesine sinirlenen Hasan Sakallı, bir düğüne Kalaşnikof tüfekle ateş açarak beşi ağır, 13 kişiyi yaraladı.
Sakallı, İstanbul'da uzun süre yaşadıktan sonra merkeze bağlı Sakallı Köyü'ndeki adaşı amcasının yanına gitti, kendisini evlendirmesini istedi. Sakallı, amcasının evlenip köyde yaşaması koşulunu reddetti. Baykaya Köyü'nde önceki akşam yapılan bir düğüne katılan Sakallı, halay çeken kalabalığın üzerine Kalaşnikof tüfeğiyle rastgele ateş açtı.
Düğüne katılanlar panik içinde kaçışırken, aralarında çocukların da bulunduğu 13 kişi yaralandı. Tedaviye alınan yaralılardan beşinin durumu ağır. Sakallı, jandarmaya teslim oldu.
Yeğeninin 17 yıldır İstanbul' da yaşadığını ve bir ay önce köye döndüğünü belirten amca Sakallı, "Başka köyde oturan ve babası öldüğü için başkasıyla evlenen annesiyle tartışan yeğenim, kendisini evlendirmemi istedi. 'Köyde kalırsan evlendiririm' dedim. Olmaz deyince yardım etmedim. Beni tehdit etti. Böyle yapması bizi çok şaşırttı" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7658457658450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.