Bektaş: Bu iddia zekâma ve TSK'ya hakaret

Bektaş: Bu iddia zekâma ve TSK'ya hakaret
Bektaş: Bu iddia zekâma ve TSK'ya hakaret

Emekli Binbaşı Levent Bektaş, dün Beşiktaş Adliyesi?nde Ergenekon savcılarına ek ifade verdikten sonra cezevine döndü. FOTOĞRAF: HALUK ATALAY / DHA

İSTANBUL - Poyrazköy’deki kazılarda ele geçirilen mühimmata ilişkin tutuklunan ve ofisindeki bilgisayardan ‘Kafes Operasyon Eylem Planı’ çıktığı ileri sürülen emekli Binbaşı Levent Bektaş’ın dün ek ifadesine başvuruldu. Yaklaşık iki saat Beşiktaş’ta bulunan Ergenekon soruşturmasının yürütüldüğü İstanbul Adliyesi’nde ifade veren Bektaş daha sonra yeniden cezaevine gönderildi. Bektaş’ın avukatı ise gazetecilere müvekkilinin yazdığı yedi sayfalık bir mektup verdi. ‘Kafes Planı’nın uydurma’ olduğunu savunan Bektaş, mektubunda şöyle dedi:
* SAT Kurs Komutanlığı’nda görev almış şahsımın, çıkarıldığında kullanılması planlanan elektrikli ateşleme düzeneğine sahip bir mühimmatı, dere yatağı gibi olan bir vadi tabanına, gazetelerdeki resimlerde görüldüğü gibi bir karış suyun içine gömdüğümün iddia edilmesi bırakın hayatın olağan akışına aykırı olmasını, şahsıma ve SAT Komandosu vasıflarına TSK nezdinde aşağılayıcı bir hakarettir. 

* Mühimmatı örtülü amaçlarla gömüp, daha sonra buldurulması maksadını taşımayan hiç kimse, bilahare kullanılması planlanan bu tip bir mühimmatı vadi yatağına çöp poşetlerinin kullanıldığı iptidai şartlarla gömmez. Gömmüş olsa bile dahi, krokisini ortalıktaki bir CD’nin içine saklayacak kadar zekâ özürlü olamaz. 

* Bilgileri, iddia edildiği gibi CD ve DVD’lerin arkasına şifreleyip gizlemeyi akıl eden şahsımın, her şey ortaya çıktığında, fırsatım varken bu CD ve DVD’leri neden ortadan kaldırmadığı, kolaylıkla bulunabilmesi için ofisimde ortalık yerde bıraktığı sorusunun cevabını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 

* Malum cemaat mensubu olduğu iddia edilen polisler, kurdukları elektronik ihbar mektubu tezgâhları ile ele geçirdikleri bizlere her türlü hayasızca saldırıyı yapmaktadır. (Radikal)