Belarus'la vizeler kalktı

Belarus'la vizeler kalktı
Belarus'la vizeler kalktı
Belarus da, Türk vatandaşlarının vizesiz seyahat yapabileceği ülkeler arasına giriyor.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu , önümüzdeki haftalarda Belarus 'un vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler arasına gireceğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Belarus Dışişleri Bakanı Vladimir Makey arasında yapılan görüşmenin ardından basın toplantısı düzenlendi. Belarus ile vizelerin kaldırılmasında son aşamaya gelindiğini belirten Davutoğlu, "Mart ayında vize muafiyet anlaşması imzalamış ve Türk ve Belarus vatandaşlarının karşılıklı ziyaretlerindeki engelleri kaldırma iradesi göstermiştik. Onay süreci önümüzdeki haftalarda bitecek ve artık vizesiz seyahat edebileceğimiz ülkeler arasınada Belarus katılmış olacak." diye konuştu.

Belarus ile ekonomik ilişkilerde değinen Davutoğlu, "İlişkilerimizin daha üst düzeyde olması konusunda kararlılıklarımız var." dedi.


  http://www.radikal.com.tr/115845211584521

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vizeler kalkmiyor ki - Volkan1

  Her zaman gazetelerde bu haberi okuyunca soyle bir bakarim sadece.Hangi ulkeye vize kalkmis diye.Vize,eger gunumuz dunyasinda gelismis ulkeler kaldirmissa o zaman kalkmistir.AB,ABD,Kanada,Avustralya,Japanya vs.bunun disinda kalan ulkelere gitsen zaten is bulamaz,calisamazsin.Nicin vize koysunlar ki.Olmasi gereken mevzuati yerine getiriyorlar sadece.Bir Avrupali,Amerika'li icin vize yok (Politik acidan Iran,Kuzey Kore,Kuba vs gibi ulkeler haric,)her ulkeye gidebilir vizesiz.Turk ise,kalkinamamis her ulkeye gidebilir ama kalkinmis-gelismis hicbir ulkeye vizesiz gidemez.