Beldede Aziz Nesinlik bir ATM açılışı

Yıllardır otomatik para makinesi (ATM) özlemi çeken Yenice beldesi sonunda isteğine kavuştu. Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı 17 bin nüfuslu Yenice beldesindeki ATM Aziz Nesinlik törenle hizmete girdi.

MERSİN - Yıllardır otomatik para makinesi (ATM) özlemi çeken Yenice beldesi sonunda isteğine kavuştu. Mersin'in Tarsus ilçesine bağlı 17 bin nüfuslu Yenice beldesindeki ATM Aziz Nesinlik törenle hizmete girdi.
Belediye binası yanına yerleştirilen makinenin açılış törenine Yenice Belediye Başkanı CHP'li Veli Serin, Yenice Jandarma Karakol Komutanı Teğmen Halim Karaer, Ziraat Bankası Adana Bölge Başmüdürü Tevfik Baltacı'yla vatandaşlar katıldı. ATM'nin kırmızı açılış kurdelesi karakol komutanı, belediye başkanı ve bankanın bölge müdürü tarafından kesildi. İlk işlemi de eczacı Belda Altunay yaptı. Altunay, ATM'den bir
ilaç firmasına havale gönderdi. Beldede başka bir bankaya ait ATM bulunmuyor. Ziraat Bankası Bölge Müdürü Tevfik Baltacı, törende bankanın Türkiye'de ilk kez bir beldeye para yatırma işlemi de yapılabilen bir ATM koyduğunu söyledi. Baltacı şöyle konuştu:
"Bu ATM tahsis edeceğimiz bir personelle de mini bir banka şubesi gibi faaliyet gösterebilecek. Havale gönderebilecekler, yatırım fonu ve Hazine bonosu alabilecekler, repo yapabilecekler, nakit avans kullanabilecek, hesaplarını takip ettirebileceklerdir. ATM bankanın internet şubesi gibi kullanılabilecek."