Beldede tüm binalar sarı-lacivert olacak

Halkın geçim sıkıntısı yaşadığı Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çamlıca Beldesi, Fenerbahçe kulübünden yardım bekliyor. Belediye, kulübün dikkatini çekmek amacıyla beldedeki tüm binaların sarı ve lacivert renklere boyanmasına karar verdi.

KONYA - Halkın geçim sıkıntısı yaşadığı Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çamlıca Beldesi, Fenerbahçe kulübünden yardım bekliyor. Belediye, kulübün dikkatini çekmek amacıyla beldedeki tüm binaların sarı ve lacivert renklere boyanmasına karar verdi.
Çamlıca Belediye Başkanı Ahmet Doğan, Konya'nın en yoksul beldelerinden biri olan Çamlıca'da halkın geçimini tarım işçiliğiyle sağladığını söyledi. Yeni neslin de kendisini küçük yaşlarda tarlalarda bulduğunu anlatan Doğan, "Yoksulluğa çare olacak projelere kaynak bulamıyoruz'' dedi. Doğan, yoksulluğa karşı başlattıkları mücadele kapsamında Fenerbahçe'nin desteğini almayı hedeflediklerini söyledi. Beldede yaşayan gençlerin büyük bölümünün Fenerbahçe taraftarı olduğunu belirten Doğan, "Bu yüzden belde olarak Fenerbahçe'ye olan sevgi ve bağlılığımızı gösterme kararı aldık. Aldığımız kararla bundan böyle yeni yapıları ve evlerimizi sarı-lacivert renklere boyayacağız. İlk olarak belediye lojmanını beldenin tek kıraathanesini ve pide salonu ile belde parkının dış cephesini boyadık. Biz Fenerbahçe'ye gönül verdik. Yakın zamanda tamamen sarı-lacivert renklere bürünecek beldemiz için Fenerbahçe kulübünden de maddi konularda ilgi bekliyoruz" diye konuştu.