Belediye atışta!

Sokak köpeklerine av tüfeğiyle ateş eden belediye ekipleri, yanlışlıkla okula gitmekte olan lise öğrencisi Nazire Evmeş'i göğsünden vurarak ağır yaraladı.

IĞDIR - Sokak köpeklerine av tüfeğiyle ateş eden belediye ekipleri, yanlışlıkla okula gitmekte olan lise öğrencisi Nazire Evmeş'i göğsünden vurarak ağır yaraladı.
Şikâyet üzerine önceki gün Belediye Başkanlığı'ndan bir ekip, Hakveyis Mahallesi'ne gitti. Sokak köpeklerini mahalle dışına çıkarmaya çalışan ekip, bir yandan da av tüfeğiyle ateş etti. Belediyede görevli Kemal Duran'ın açtığı ateş sonucu seken kurşunlardan biri, evinden okula gitmek için yola çıkan Nazire Evmeş'e isabet etti. Ticaret lisesi ikinci sınıf öğrencisi Evmeş, kalbinin altından vuruldu. Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Evmeş, ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı.
'Dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu yaralamaya sebep olmak'tan adliyeye sevk edilen belediye görevlisi Duran, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.