Belediye Başkanı'na hapis cezası

Karabük'ün DYP Yenice İlçe Belediye Başkanı Erol Yirmibeş ile belediye meclis ve encümen üyesi altı kişi hakkında, görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle 10'ar ay hapis cezası verildi.

Karabük'ün DYP Yenice İlçe Belediye Başkanı Erol Yirmibeş ile belediye meclis ve encümen üyesi altı kişi hakkında, görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle 10'ar ay hapis cezası verildi. Karabük Ağır Ceza Mahkemesi 'nde yapılan duruşmada, Belediye Başkanı Erol Yirmibeş, belediye meclis üyeleri Kemal Bağbaşı ve İrfan Kalaycı, encümen üyeleri Zeki Çaylı, Mehmet Turgut,
Seyfettin Odabaş ile Sadık Kelez hazır bulundu. Mahkemede, 8 Mart 1999'da yapılan bir ihaleye fesat karıştırdıkları gerekçesiyle, Belediye Başkanı Erol Yirmibeş ile belediye meclis ve encümen üyesi 6 kişi hakkında, TCK'nın 240'ıncı maddesi uyarınca birer yıl hapis cezası verildi. Sanıkların sabıkalarının olmaması nedeniyle, mahkeme ceza indirimine giderek yedi kişinin cezasını 10'ar aya düşürdü. Belediye Başkanı Erol Yirmibeş, Yargıtay'a başvuracaklarını söyledi.