Belediye Başkanlığı seçimini AKP kazandı

Belediye Başkanlığı seçimini AKP kazandı
Belediye Başkanlığı seçimini AKP kazandı
Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi'ne bağlı Ovaazatlı Beldesi'nde bugün yapılan belediye başkanlığı seçimini AK Parti adayı İlhan Gürkaş kazandı. (dha)

Kayıtlı 1287 seçmenin bulunduğu Ovaazatlı'da yapılan belediye başkanlığı ve belediye meclisi üyeliği seçimine katılım oranı yüksek oldu. Seçimde 5 sandıkta 1213 seçmen oy kullandı. Ak Parti adayı İlhan Gürkaş rakiplerine büyük fark yapıp 651 oyla belediye başkanı seçilirken, en yakın rakibi CHP adayı Celal Tunca 313 oy aldı. 53 oyun geçersiz sayıldığı tasnif sonucunda DP'ye 92, MHP 'ye 77, TP'ye 20 ve SP'ye de 7 oy çıktı. Seçime katılan LDP'li aday Okun Köksoy'a ise hiç oy çıkmadı.

Ovaazatlı Belediye Başkanı seçilen ortaokul mezunu İlhan Gürkaş, evli ve 2 çocuk babası. Gürkaş beldede ticaret ve çiftçilikle uğraşıyor.


  http://www.radikal.com.tr/103147910314794

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sayın Başbakan! Bunun adına demokrasi diyorsanız? - oceania

  1287 seçmenli bir kasaba da yapılacak belediye başkanlığı ve meclisi seçimi için bütün hükümetin olanaklarını seçim arifesinde seferber ediyorsanız. Daha doğrusu seçmenin oylarını paraya tahvil ediyorsanız ki edildi. Yazık bu ülkeye, ülke demokrasisine. Demokrasiden söz söyleme hakkınızı çoktannnnnn bitirdiniz. Pes diyorum. Bu kadarına PES

  seçmek - ibrahimbaytak

  Belediyeyi kapatma yasasını AKP çıkarmış. Bu güne kadar kasabada hiç yatırım yapılmamış. Şimdi tek yerde seçim olduğundan hükümet 4 koldan atak yapmış yatırım yapıyor. Ve iktidar diyor ki bizim adayımızı seçmezseniz yatırımlar yarım kalaır, herşeyi alıp gideriz. Vatandaş hizmet yarım kalmasın, bir daha böyle fırsat çıkmaz diye düşünüyor. Hiç kimse neden bu güne kadar bu yapılanların % 1 i yapılmadı diye sormuyor. Alın yatırımlarınızı, yardımlarınızı başınıza çalın demiyorlar. Ve AKP adayını seçiyorlar. Kasaba küçük bir yer herkes birbirini çok iyi tanır. Eğer AKP adayı gerçekten iyi, dürüst biri olduğu için oy vermişlerse sözüm yok. Ama iktidarın kandırmaca yatırımları için seçmişlerse daha çok uzun yıllar "İŞSİZLİK YOKSULLUK, YOLSUZLUK, ADİL GELİR DAĞILIMI" için beklerler.

  Yandaş medya varken... - SamiMacun

  Kazanamaması sürpriz olurdu. Hele bir TRT'yi izleyin yeter. Öteki, özel, üstelik arka bahçe gibi çalışanları değil, devletin resmi kuruluşu TRT bile...

  akıllı insanlarmış! - Yalanyakalayan

  Ergenekon terör örgütünün beyinlerini yıkamasına izin vermemiş,akıllı bir seçim yapmışlar.Ne de olsa ETÖ referandum sırasında her yüz kişiden kırkını kandırmayı başarabilmişti.