Belediye meclis üyesi bunu yaparsa...

Belediye meclis üyesi bunu yaparsa...
Belediye meclis üyesi bunu yaparsa...
Muş Belediyesi BDP'li meclis üyesi Muzaffer Sonduk, iddiaya göre belediye imar işlerinde çalışan Şehir Plancısı Burçak Uzel'e saldırdı

MUŞ - Olay dün Belediye İmar İşleri Müdürlüğü'nde meydana geldi. İddiaya göre, belediye meclis üyesi Muzaffer Sonduk, imarla ilgili özel bir işi için girilmesi yasak olan bölümden içeri girince, kendisini uyaran İmar İşlerinde görevli memur, Şehir Plancısı Burçak Uzel ile tartıştı. Uzel, üzerine yürüyen meclis üyesinden kurtulmak için diğer bölüme kaçtı. Fakat BDP 'li meclis üyesi de kadın personelin peşinden koştu. Kadın memurun çığlıkları üzerine diğer çalışanlar Sonduk'a engel olmaya çalıştı. Çıkan arbedede imar işlerinde bulunan bilgisayarlar yere düşerek zarar gördü.


AK PARTİLİ BAŞKAN : ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ

Belediyeye gelen polis tarafından gözaltına alınan meclis üyesi ve bir arkadaşı, karakola götürüldü. Arbedenin saniye saniye kaydedildiği belediyenin güvenlik kamerası görüntülerini basına dağıtan Belediye Başkanı AK Partili Necmettin Dede, "Olayı kınıyorum. Gereken yapılacaktır. BDP'li meclis üyemizden ve diğer şahıstan şikayetçi olacağız. Bir bayana yapılan bu saldırıyı hiç tasvip etmiyorum. Bu arkadaşlara fiziki olarak karşılık verecek biri olsaydı durum böyle olmazdı. Ben çalışanlarımın arkasındayım" dedi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/113435811343581

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HABER NİTELİĞİ - enkidusiyar

  bir köpek bir insanı ısırırsa haber olmaz ama bir insan bir köpeği ısırırsa haber niteliği olur derler gazeteciler. bu tarz şeyler hep olagelir ama nadiren duyarız ama bu skandalda mağdur eden BDP li ise bundan güzel haber olamaz bizim gazeteciler için. akşama kesin izleriz kanallarda bu haberin görüntülerini. BDP li olduğunu vurgulayaraktan tabi. bu arada bir insana -hele ki kadına- fiziksel güç uygulayan her türlü girişimin de aşağılık bişey olduğunu belirtmek isterim olayın içyüzü ne olursa olsun.