Belediye otobüsüne molotoflu saldırı

Belediye otobüsüne molotoflu saldırı
Belediye otobüsüne molotoflu saldırı
İstanbul Okmeydanı'nda gösteri yapan 50 kişilik grup, içinde yolcular bulunan belediye otobüsüne molotoflu saldırı düzenledi.

İSTANBUL - Okmeydanı'nda yasa dışı örgüt üyesi oldukları ileri sürülen 50 kişilik grup tarafından molotof kokteyli atılan belediye otobüsünde yangın çıktı.

Okmeydanı Şark Kahvesi mevkiinde, Kulaksız-Taksim seferini yapan 34 HA2312 plakalı belediye otobüsü, grup tarafından durdurdu. Gruptakiler, içinde yolcu olan otobüse molotof kokteyli ve şişe attı. Atılan molotoftan sonra otobüs alev aldı ve camları kırıldı.

Otobüs şoförü yangın esnasında kapıları açarak, yolcuların dışarıya çıkmasını sağladı.

Alev alan otobüsten kaçan yolculardan biri düşerek hafif şekilde başından yaralandı. Şoför, yangın söndürücü ile yangını söndürmeye çalıştı. Polis olay yerine geldikten sonra, gruptakiler ara sokaklara kaçtı. Grup, Mithatpaşa Caddesi üzerinde karton yakarak yolu trafiğe kapattı. Ses bombası ve havai fişeklerle polise saldıran gruba, polis de biber gazıyla müdahale etti. (ajanslar)


  http://www.radikal.com.tr/1144926114492612

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Celallenmeyip de Ne Yapacaksın? - Clear

  Elin oğlu,senin çağdaşlık dediğin guguktan yararlanıyor,kıs kıs gülüp yapacağını yapıyor,başkalarını BAĞZI diye nitelendirip oturduğu yerden -laf ebeliği yaparak- doyum bulan sizin gibiler de,hala laflamaya devam ediyor.O otobüsün içindekiler yansaydı,sizin "laflarınızın" ne yararı olacaktı? O otobüse molotof atan caniler,laftan anlar mı sanıyorsunuz? Bu kadar mı safsınız? Bu saflıkla(temizlik anlamında değil) mı ortalığa çeki düzen verebileceğinizi sanıyorsunuz? Hala masal dünyasından çıkıp gerçek dünyaya adım atamadınız mı,yoksa atmamak için mi direniyorsunuz? Biri de başka bir uydurma aleminde züğürt tesellisi arıyor.Efendim,molotof atanlar,atmadan önce arabayı durdurup boşaltmak istemiş olabilirlermiş.Ayyy! Ne kadar da medenilermiş(!).MİŞ MİŞ DE MİŞ MİŞ...Gidin haberleri ekranlarda canlı canlı izleyin de görün.Söylediklerinize kargalar bile güler.İki üç kelime uydurup laf ebeliği yaparak,yürümez bu işler,yürümüyor da,hala gözünüz görmüyor mu?

  İsteğen istediği yere bağlasın tarzı haber, miss. - thinkerbell

  He peki kimmiş bunlar? Haberde yok, bulunmaz ve açıklanmaz da. Buradaki bağzı yorumcular da bunları hemen hoşlanmadıkları muhaliflerle bağdaştırıp, bu da mı demokratik diye sorarlar meali bu da mı gol değil tabii. Demokratik hak kullanımı olmadığı çok açık, kimse de çıkıp böyle bir şey dememiş. Eee? Ne hemen polis bunların kafasına sıksın celallenmesi. Ha diyelim ki terörist yapanlar (ki evet yani sivil halka saldırı terörizm olarak adlandırılıyor), polisin kafaya sıkma yetkisi yine yok arkadaş, ona yargısız infaz deniyor, hukuk devletinde olmuyor o dedikleriniz. Başka bir düzen istiyorsan da, bu ne kendine güven, ya da ne şuursuzluk siyasi iktidarlar değişmez, hukuksuzluk yarın öbür gün yön değiştirmez gibi. Adalet duygusu bir kere çöktü mü her yanında . Hele bir de bu mübarek Ramazan gününde bu yapılır mı lafı var ki, evlere şenlik. Nasıl yani mübarek Ramazan harici birbirini yakmak serbest mi? Daha mı az vahşet oluyor o zaman? Dünya görüşünüzde bir sakatlık var benden söylemesi.

  Şiddet - jackques

  Hiç bir zaman sivil halka saldırmayı haklı bulmam..Eğer bu haber doğruysa yanlış yapmışlar...Ancak molotofada karşı değilim. Polis şiddetine karşı senin şiddetinde meşrudur. Sonuçta polis canda alıyor sen molotof atmışsın çok değil. Ama sivil halka atmayacan. Polis bunlara niye bişi yapmıyor diyenlere de sözüm çünkü onlar örgütlü ellerinde molotoflarla taşlarla polise saldırıyor dut gibi durmuyorlar...Polis istesede bişi yapmaz..Zaten yakaladıklarınıda polis işkence yapıyor..Hala şunu anlamayanlar var polis Akp'nin polisi otoritenin polisi bu molotof taş atanlarda otoriteye karşı gelenler..Yani polisin bunları kayırma gibi bir durumu olamaz..Polisle molotofcular düşmandır birbirlerinin sırtını sıvazlayamazlar anlayın şunu gayri...

  Hala inanıyor musunuz ? - sks222

  Yapılan yorumlara bakıyorum, hala medya haberlerine inanıyor prk çok insan. Bu çok tuhaf geliyor bana. Oysa çok değil 2 ay önce Gezi olaylarına şöyle ya da böyle katılan veya destek veren insanlar medyanın nasıl yanlı ve yalan haber yaptığını, nasıl çarpıtmalar yaptığını, hiç güvenilmemesi gerektiğini gördüler. Bunu bilen biliyordu ama bilmeyenler büyük şaşkınlıkla öğrenmişlerdi. Demek ki nabız düştü insanlar uyku haline geçiyor yine. Ben eminim ki (belediye otobüsüne molotofu onaylamıyorum) Bu eylemi yapan akılsız bir grup bile olsa, önce otobüsün boşaltılmasını istemişlerdir. Ama ajanslar bu haberi (ajan bir eylem değilse bile) bu şekle sokup servis etmişlerdir.

  ERGENEKONA DESTEK... - ibrahimi

  Bu hareketler, Ergenekona destek vermek için olacak herhalde...

  Hadi işte size iş - Ahab

  Polis birileri ile uğraşmak istiyorsa, işe bu kişileri yakalayarak başlayabilir. Ama pek sanmıyorum, neden mi? Anladınız siz onu......

  INSANLIKTAN CIKMA HALI!.. - Kara Ismail

  Bu tur eylemler;once atesleyip sonra nisan almak gibidir.. Kor,caresiz ve yapanlra bile fayda saglamayn bir harekettir.. Kim bu otobusun icindekiler.. Orada yolculuk yapanlar 'sizden'biri de olabilir..Icindekiler buyuk bir olasilikla sizin gibi emekci fakir halktandir.. Bu tur kime hizmet ettigi belli eylemlerden kurtulmanizi dilemekten baska soz bulamiyorum.. Diyelim ki, o otobusun icindeki butun insanlar oldu.. Bu size neyi kazandiriyor!.. Orutunuze,siyasetinize veya partinize ne kazandiriyor? Bunu duyan, goren insanlar; "bravo, ne guzel yapmislar"mi derler? Yoksa;"boyle eylem mi olur,Allah kahretsin,bu da insanlik mi" mi derler?.. Bu sorulari bir de kendinize sorun!.. Kimilerinin dedigi gibi masa da diyemiyorum!.. Bu bir akil tutulmasidir, aklin durmasi insanin insanliktan cikma halidir...