Belediye polise artık otobüs kiralamayacak

Belediye polise artık otobüs kiralamayacak
Belediye polise artık otobüs kiralamayacak
Yıllardır gözaltı sayısının çok olduğu durumlarda belediyeden otobüs kiralayan İstanbul Emniyeti'nde son operasyonda şok bir cevap geldi: Artık size otobüs yok

Türkiye ’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün (İEM) arasını açtı.

Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın ’ın haberine göre Emniyet bugüne dek, araç sıkıntısı nedeniyle Çevik Kuvvet polislerini ve toplumsal olaylarda gözaltına alınanları sağlık kontrollerine ve adliyeye sevklerde, İBB’den kiraladığı otobüsleri kullanıyordu.

Ancak 17 Aralık 2013 operasyonu, bu ticari ilişkinin sonu oldu. Üst düzey bir emniyet yetkilisi konuyla ilgili “Yıllardır yaşanan otobüs sıkıntısını belediyeden kiralama yoluyla yapıyorduk. Ancak operasyonun başladığı günden beri otobüs vermeyeceklerini söylediler. Bir neden de göstermediler. Bu tavrı anlamak mümkün değil, anlamakta gerçekten güçlük çekiyoruz. Sorunu özel şirketlerden kiraladığımız otobüslerle aştık. Bundan sonra belediyeden otobüs istemeyeceğiz” dedi.

Emniyet'ten basına yasak