Belediye polise artık otobüs kiralamayacak

Belediye polise artık otobüs kiralamayacak
Belediye polise artık otobüs kiralamayacak
Yıllardır gözaltı sayısının çok olduğu durumlarda belediyeden otobüs kiralayan İstanbul Emniyeti'nde son operasyonda şok bir cevap geldi: Artık size otobüs yok

Türkiye ’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün (İEM) arasını açtı.

Hürriyet gazetesinden Çetin Aydın ’ın haberine göre Emniyet bugüne dek, araç sıkıntısı nedeniyle Çevik Kuvvet polislerini ve toplumsal olaylarda gözaltına alınanları sağlık kontrollerine ve adliyeye sevklerde, İBB’den kiraladığı otobüsleri kullanıyordu.

Ancak 17 Aralık 2013 operasyonu, bu ticari ilişkinin sonu oldu. Üst düzey bir emniyet yetkilisi konuyla ilgili “Yıllardır yaşanan otobüs sıkıntısını belediyeden kiralama yoluyla yapıyorduk. Ancak operasyonun başladığı günden beri otobüs vermeyeceklerini söylediler. Bir neden de göstermediler. Bu tavrı anlamak mümkün değil, anlamakta gerçekten güçlük çekiyoruz. Sorunu özel şirketlerden kiraladığımız otobüslerle aştık. Bundan sonra belediyeden otobüs istemeyeceğiz” dedi.

Emniyet'ten basına yasak


  http://www.radikal.com.tr/116742711674277

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çocuktuk tabi - terliklerimle gelsem sana...

  Küçükken mahallede topu olan arkadaşlar zora gelince kendi kurallarıyla oynamak ister kabul etmeyenleri de oyuna almazlardı. Tabi o zamanlar hepimiz küçüktük ve hiç birimiz devlet yönetmiyorduk. Şimdi düşündüm de küçük olmak bir engel değilmiş bu makamları yönetmek için !

  polis in oylari da - soner404

  ozaman onurlu polis oy kullanacagi zaman oyun u lambalara basmaz umarim.

  yettim polisim olcaz valla bu gidişle - gümüşisis

  sabahtan beri bu haberi açıp açıp gülüyorum :)bir türkiye hayal edin, belediyesi polise küsüp otobüs vermiyor, su vermiyor,içişleri küsmüş bibergazı vermiyor ve bir halk düşünün, polisine sen üzülme seni yıldırmalarına izin vermeyiz deyip, randevu usulü toplandıklarında nereye götürülecekse yürüyerek oraya gidiyor, tomalar susuz kalmış vah deyip beraberinde polis için damacanalarla su ve su tabancası taşıyor, cebinde pul biber elinde su dolu fısfıs polisime gaz da vermemişler deyip sulandırılmış biberi pss pss kendisine sıkıyor falan falan...ölümler olmasa komik bir ülkeyiz, ankarada hayatını kaybeden emn.amirine rahmet sevenlerine başsağlığı diliyorum.

  yavaş yavaş - tekavutgedikli

  Polis le halkın arası açılıyor. Birileri pes deyinceye kadar bu böyle gider. Benim vergimle maaş al benim vergimle alınan araçları kullan benim vergilerimle gaz al ondan sonra da hesap vermeden her aklına geleni ben polisim diye yap. Yok öyle yağma ya benim polisim olursun kardeş çe yaşarız senin hakkın senin hukukun benim hakkım benim hukukum olur yada sen yoluna ben yoluma. Gel kardeş olalım canın, canım malın malım olsun göğsümü siper edeyim sana yok sen hala iktidarın malıyım her düdüğü çaldığında gencecik insanlara kıyarım diyorsan düştüğünde iktidarın korusun seni biz değil. Ben kendi adıma dönüp bakarsam namerdim.

  Egemenlik bu. - karçiçekleri

  Yeni bir devlet olusturuluyor. AKPARTIZM... sularini da, elektriklerini de,dogal gazlarini da yakinda kesseler hic sasirmam

  Hahahaaa komik yaaa. - brandywine06

  Belediyeye bak, polise küsmüş! Kurum kuruma küser mi? İleri demokrasisi olan Türkiye'de küser. Acaba diyorum, polis operasyon yapar da bizim de açığımızı çıkarır diye mi küstüler? Malum açık çok olunca insan korkar.

  Çicek Abbas - sürç-ü lisan

  İBB: "Herkese benden otobüs, Polis'e YOK!"