Belediye şu çadırda!

Kandilli beldesinin belediye başkanı, seçildiği günden beri çadırda hizmet veriyor! Yerel seçimlerin yapıldığı 28 Mart günü Aşkale ilçesinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki deprem, ilçenin Kandilli beldesinin belediye binasında ağır hasara yol açtı.

ERZURUM - Kandilli beldesinin belediye başkanı, seçildiği günden beri çadırda hizmet veriyor! Yerel seçimlerin yapıldığı 28 Mart günü Aşkale ilçesinde meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki deprem, ilçenin Kandilli beldesinin belediye binasında ağır hasara yol açtı. O gün belediye başkanı seçilen AKP'li Mehmet Ak, 'makam çadırına' yerleşmek zorunda kaldı.
Kandilli'yi 4.5 aydır çadırdan yöneten Ak, "Türkiye'nin en şanssız belediye başkanı benim. Beldemde çok sayıda evle birlikte belediye binası da ağır hasar gördü. Belde halkı gibi ben de çadırda yaşıyorum. Maddi imkânsızlık yüzünden belediye hizmet binasını yaptıramadım. Son çaremiz afet kapsamından yararlanıp belediye hizmet binasını devlete yaptırmak" dedi.
'Para geldiği gibi gidiyor'
Belediyeyi 2.5 trilyon lira borçla devraldığını söyleyen Ak, binayı belediyenin imkânlarıyla yaptırması halinde 1 trilyon daha ek masraf yapılması gerektiğini belirterek, "İller Bankası'ndan 18 milyar lira para geliyor bu para da geldiği gün gidiyor. Belediyede beşi memur, üçü kadrolu olmak üzere 16 işçi çalışıyor. Kış gelmeden vatandaşlara ev yapılmasına çalışıyoruz. Hükümet AKP'li belediye başkanlarına torpil geçiyor diyenler beni görsün" diye konuştu.