Belediyeden satılık AVM

Belediyeden satılık AVM
Belediyeden satılık AVM
Çankaya Belediyesi yüzde 60 hissedarı olduğu Maltepe Park AVM'yi satışa çıkardı.

RADİKAL- Çankaya Belediyesi , sahibi olduğu Maltepe Park AVM ’yi satışa çıkardı. Hürriyet'te yer alan habere göre 12 dönüm arazi üzerine kurulu AVM’yi satın almak isteyenler 91 milyon liralık bedelin yanı sıra yüzde 18’lik KDV’yi de gözden çıkarması gerekecek. Kapalı zar usulü yapılacak ihale 29 Mart günü yapılacak.Maltepe Park AVM, Eski Maltepe Pazarı’nın bulunduğu alanda kurulu. 2008 yılında hizmete giren AVM’nin yüzde 57 hissesini Çankaya Belediyesi satın aldı. Belediye, Çankaya Çarşı olarak adını değiştirdiği AVM’de doğal gıda ile el ürünlerinin satılması planlandı. Ancak, çarşı yeterli ilgili göremedi. Dükkanlar zaman içinde kapandı.

KIZILAY’A YAKIN

Çankaya Belediyesi, Kızılay’a 5 dakika mesafede bulunan AVM’yi satışa çıkardı. AVM için 91 milyon lira muhammen bedel belirlendi. Alıcı firmanın, bu bedelin yanı sıra yüzde 18 de KDV ödemesi yapması gerekir.İhale 29 Mart günü yapılacak. İhaleye ilişkin yatırılması gereken geçici teminat tutarı ise 2 milyon 730 bin lira.

AVM BOŞ DURUMDA

12 bin 120 metrekare arsa alanı ve 40 bin 564 metrekare inşaat alanı bulunan AVM Maltepe Mahallesi’nde bulunuyor. Hali hazırda boş halde olan AVM’nin yüzde 60 hissesi belediyeye, yüzde 40’ı ise başka bir firmaya ait.