Belediyenin elektriği kaçak çıktı, su da gitti

Sincanlı ilçesi Küçükhöyük beldesinde 5 yıldır evlere içme suyu sağlayan motopompların kaçak elektrikle çalıştırıldığı ortaya çıktı.

AFYON - Sincanlı ilçesi Küçükhöyük beldesinde 5 yıldır evlere içme suyu sağlayan motopompların kaçak elektrikle çalıştırıldığı ortaya çıktı. Elektrikleri kesilen motopompların çalışmaması nedeniyle belde 15 gündür susuz kaldı.
Olayı doğrulayan Küçükhöyük Belediye Başkanı Ahmet Çetin, şunları söyledi: "Su kuyularındaki motopompların çalışması için elektrik çektik. Motopompların saati üzerinde, ama ihmalimiz nedeniyle bugüne kadar abone olamadık.
20 milyarı ödeyemediler
Bir vatandaşın şikâyeti üzerine işlem yaptılar ve 57 bin kilovatlık tüketime, 20 milyar liralık fatura kestiler. Biz de borcumuzu taksitlendirdik. 4 milyarlık ilk taksidi ödedik ama ikinci taksidi
ödeyemedik. Yapabileceğimiz bir şey yok. Belediye olarak müteahhitlere olan borcumuzdan dolayı hacizliyiz ve personelin parasını da veremiyoruz.
'Vatandaş da duyarsız'
İkna edebilirsem, personelimizden iki kişi üzerine kredi çekerek borcu kapatıp suları açtıracağım. Bu bir hafta da sürebilir, seçim sonrasına da kalabilir. Vatandaşların su borcunu yatırmaları için defalarca anons yaptırdım, camilerde vaaz verdirdim. Ancak para toplayamadım."
Susuzluk nedeniyle beldede başgösterecek bir salgın hastalıktan korktuklarını söyleyen belde halkı su ihtiyacını sokak çeşmelerinden karşılıyor.