Belediyeye silahlı saldırı

Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde belediye binası kurşunlandı. Belediye hizmet binası önüne önceki gece saat 22.45 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, binaya ateş etti.

BALIKESİR - Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde belediye binası kurşunlandı. Belediye hizmet binası önüne önceki gece saat 22.45 sıralarında gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, binaya ateş etti. Kurşunlardan biri zemin kattaki Su İşleri Servisi'nin pencere pervazına, diğer iki kurşun ise Altınoluk Belediyesi yazılı tabelaya isabet etti. Jandarma olay yerinde beş adet boş tabanca mermisi kovanı buldu.
Belediye Başkanı İsmail Aynur'un, saldırının gerçekleştiği gece Ankara'da olduğu belirtildi. Belediye Başkanvekili İsmail Hakkı Korkmaz, "2004'ün yaz aylarında başkanımız İsmail Aynur'un evi, geçen 9 Temmuz gecesi de belediye binası kimliği belirsiz kişilerce kurşunlanmıştı. Bu eylemleri gözü dönmüş rant çevrelerinin gerçekleştirdiğini sanıyoruz" diye konuştu.
Belediye ve parti çevreleri, ruhsatsız gezinti teknelerine balıkçı barınağında su verilmediğini ve imar tadilatı ve inşaat ruhsatı istekleri kabul edilmeyen bazı kişilerin belediyeyle karşı karşıya geldiğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7584257584250

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.