Belediyeye su kesme davası

Sarıgöl ilçesinde borcu nedeniyle suyu kesilen Tuğrul Şen, belediye hakkında 'hastalığa zemin hazırladığı' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

MANİSA - Sarıgöl ilçesinde borcu nedeniyle suyu kesilen Tuğrul Şen, belediye hakkında 'hastalığa zemin hazırladığı' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
27 yaşındaki Tuğrul Şen, dilekçesinde, "2639/52639 No'lu aboneliğimizin kullanıma açılmasını ve bizi borcumuzdan dolayı ölümle ve hastalıklarla karşı karşıya bırakan yetkililer hakkında soruşturma açılarak ceza verilmesini arz ederim" dedi. Belediye meclisinin su zammı kararının vatandaşları ödeme zorluğuna soktuğunu belirten Şen, evde olmadıkları sırasada gelen ekiplerin, iki dönem ödenmemiş borç nedeniyle sularını kestiğini, eşi, çocuğu ve kanser tedavisi gören annesiyle yaşadığı evde bir damla su kalmadığını anlattı. Şen, dilekçeyi verdikten sonra 228 YTL 73 Ykr'lik borcunu ödediğini, suyun açıldığını ancak mahkemenin sürdüğünü söyledi.
CHP'li Belediye Başkanı Ömer Karcı da vatandaşların haklarını aramalarının demokratik bir davranış olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Biz de suları kesmekten memnun değiliz. Ama su paralarının tahsili için iki yol var, ya suyu keseceksiniz ya icra yoluyla alınacak."


    http://www.radikal.com.tr/7612427612420

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.