Belge tartışması tam gaz

ANKARA- Muhalefet, AKP’nin ‘AKP ve Gülen’i bitirme planı’ ile ilgili suç duyurusuna yönelik eleştirilerine yanıt AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’dan geldi. Elitaş,  “Bu, sadece AK Parti’nin meselesi değil, Türkiye’nin sistemiyle ilgili bir mücadeledir” dedi.
TBMM’de soruları yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, belgenin orijinaline ulaşılamamasını ‘yönetim zaafiyeti’ olarak yorumladı. AKP’nin, suç duyurusuyla, Ergenekon davasının bir tarafı olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, “AKP, sanki çok önemli bir şeyin üzerine gidiyormuş gibi bir izlenim yaratmak için suç duyurusunda bulunmasının, hiçbir mantığı yok” dedi.
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ise şöyle konuştu: “Bu konuyla ilgili yargı süreci, siyasallaştırılmamalı. Hem demokrasiye hem TSK’ya yönelik bu komployu hazırlayan, pazarlayan, istifade etmek isteyenler kimler?”
AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ise muhalefetin eleştirilerini yanıtlayarak, “Bu, sadece AK Parti’nin meselesi değil, Türkiye’nin sistemiyle ilgili bir mücadeledir” diye konuştu. (Radikal)