Belki de ilk kez kemeri takmamıştı...

Partililerle bayramlaşmaya giderken Konya'nın Güneysınır ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu ölen CHP Konya Milletvekili 56 yaşındaki Nezir Büyükcengiz ile...

KONYA - Partililerle bayramlaşmaya giderken Konya'nın Güneysınır ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu ölen CHP Konya Milletvekili 56 yaşındaki Nezir Büyükcengiz ile CHP Konya İl Sekreteri 59 yaşındaki Ali Alp dün düzenlenen törenle toprağa verildi. Cenaze törenine katılan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, TBMM'de yeni çıkarılan trafik yasasının da kazaları önlemeye yetmediğini belirterek, "Olayı bütün boyutlarıyla ele alacak yeni bir yaklaşıma ihtiyaç var" dedi.
Büyükcengiz ve Alp'in cenaze törenine katılmak için Konya'ya gelen Baykal, cenaze namazı öncesinde, yaptığı açıklamada, Büyükcengiz ve Alp ailesinin fertlerine başsağlığı diledi ve Türkiye'de yol durumundan, sürücü eğitimine, trafik kurallarına uymaktaki kararlılığa kadar, bu konunun çok yönlü olarak ele alınması gerektiğini söyledi.
Sekreteri Emine Özcan, otomobilden dışarı fırlayarak hayatını kaybeden Nezir Büyükcengiz'in emniyet kemeri takılması konusunda çok hassas olduğunu ve tüm tanıdıklarını her fırsatta ısrarla uyardığını söyledi. Özcan, "Tüm dostlarına bu konuda tavsiyede bulunurdu. Kendisi de kemer takmaya özen gösterirdi. Ancak, bu kez emniyet kemeri takmamış. Üzüntümüz çok büyük" dedi.
CHP Antalya Milletvekilleri Osman Kaptan ile Nail Kamacı da dün ayrı ayrı trafik kazası geçirdi. İki vekil de yara almadan kurtuldu.