Belma'nın yeni hayat düşü eski eş kurşunuyla kesildi...

Belma'nın yeni hayat düşü eski eş kurşunuyla kesildi...
Belma'nın yeni hayat düşü eski eş kurşunuyla kesildi...

Eski milletvekili Ahmet Bilyeli?nin kızı olan Belma Bilyeli, Mersin?de sözlüsü ve çocuklarıyla alışverişten dönerken, eski eşi Mehmet Mehdi Kızıl (üstte) tarafından vuruldu.

Belma'yı yedi yıl önce boşandığı ancak peşinde kâbus gibi dolaşan eski eşi, Yıldız'ı ise sevdiği gence kaçmasını affetmeyen ağabeyi vurdu. Yıldız toprağa verilirken, cenazesinde ailesinden bir kişi bile yoktu
Haber: UMAY AKTAŞ SALMAN / Arşivi
YONCA CİNGÖZ / Arşivi

İSTANBUL- Belma Bilyeli’nin kullandığı otomobil alışveriş merkezinin otoparkından çıkarken arkalarında bir araç daha vardı. Takip edildiklerini anlayınca paniklediler. İçinde iki çocuğunun ve sözlüsünün olduğu arabayı kullanan Belma Bilyeli’nin peşindeki eski kocasıydı. Peşlerindeki otomobili atlatmaya çalıştılar, ancak yol sanarak girdikleri yer garaj çıktı. Eski kocasının arabası tam arkalarına yanaştı, kaçacak yerleri yoktu. Belma Bilyeli ve sözlüsü Levent Dakka arabadan indiği anda eski eş ikisini de kurşun yağmuruna tuttu. Annelerinin gözleri önünde öldürülmesine tanık olan iki kardeş ise korkudan arabada birbirine sarılmıştı.
Mersin’de yaşayan Belma Bilyeli, iki çocuk sahibi olduğu ilk eşi Muhsin Yasemin’den ayrılarak, Mehmet Mehdi Kızıl ile evlendi. Bilyeli’nin ailesi bu evliliği pek istemedi. Bir süre sonra çift arasında başlayan şiddetli geçimsizlik boşanmayla sonuçlandı. Yaklaşık yedi yıl önce boşandılar. Ama Kızıl bu süre içinde eski eşi ve çocukları rahatsız etmeye devam etti. Belma Bilyeli’ye yönelik ‘silahlı yağma ve konut dokunulmazlığını bozmak’ suçundan, Bilyeli’nin ilk eşinden olan kızına yönelik de ‘basit yaralama ve hakaret’ suçlarından yargılandı.
35 yaşındaki Belma Bilyeli, boşandıktan yedi yıl sonra Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nde işçi olarak çalışan Levent Dakka’yı sevdi, sözlendiler. 2 Eylül 2008’de Bilyeli iki çocuğuyla ve sözlüsü Dakka ile birlikte alışverişe çıktı. Alışveriş sonrası arabayla otoparktan ayrılırken arkalarında bir araba fark ettiler. İzlerini kaybettirmeye çalıştılar ama olmadı. Sokak sanarak girdikleri otaparkta eski eş Kızıl, onları sıkıştırdı. Bilyeli ve sözlüsü Dakka kurşun yağmuruna tutuldu. Bilyeli olay yerinde, ağır yaralanan Levent Dakka ise kaldırıldığı Mersin Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Kızıl olay yerinden otomobiliyle kaçarak, izini kaybettirdi. Ancak olaydan 45 gün sonra Aksaray’da yakalandı. Üzerinden sahte kimlik çıkan Kızıl tutuklandı. Kızıl iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor.