'Ben artık ülkücü değilim'

'Ben artık ülkücü değilim'
'Ben artık ülkücü değilim'
Ülkücülere yakınlığıyla bilinen oyuncu Ahmet Yenilmez, hakaret ve küfürlere maruz kaldığını, bu dilin ülkücünün dili olmaması gerektiğini söyledi. Yenilmez, "Bu lisan, benim inandığım ülkücünün dili olmadı. Madem ülkücü camiaya bu kadar zarar verdim. Bugünden itibaren Ahmet Yenilmez de yok" dedi.

RADİKAL - Oyuncu Ahmet Yenilmez, ülkücü olduğu için sanat camiasında yalnız olduğunu ve bedeller ödediğini söyledi. Bu zamana kadar MHP ve BBP dışında hiçbir partiye üye olmadığını belirten Yenilmez, hakaret ve küfürlere maruz kaldığını söyledi. Sosyal medya hesabından duygularını dile getiren Yenilmez, “1983 yılından beri ülkücü kimliğim ile tiyatro ve sinema alanında çalışmaktayım. Sanat camiasında rahmetli Başbuğ ve rahmetli Muhsin başkanın nezaketinin her daim en uç meslektaşlarım tarafından saygı gördüğünü gurur ile müşahade ettim. Yapayalnız olduğum bu camiada ne bedeller ödediğimi yakın tanıyanlar az çok bilir. İşitmediğim küfür duymadığım hakaret kalmadı” ifadelerini kullandı.

 

‘ÜLKÜCÜ CAMİAYA SON SÖZÜM’

 

“Ülkücü camiaya son sözümdür” diyen Yenilmez, “Sabrettim. Hülasa sanırım susma zamanım geldi. Sizlerden ricam benim yüzümden artık birbirinizi kırmayın. Buyurun! Bugünden itibaren Ahmet Yenilmez de yok. Madem ülkücü camiaya bu kadar zarar verdim. Hepinizden özür dilerim. Bu dil bu lisan benim inandığım ülkücünün dili olmadı. İnşallah gazinocular kralı oğlu sanatçılar duygularınıza tercüman olur. Tıpkı Ozan Arif gibi bendeniz de başaramadım” diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/130797413079747

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ÜLKÜCÜ OLMAK - user698887

  İstifan hayırlı olsun YENİLMEZ !!! Ülkücülük yüksek ahlâk sahibi olmaktır.Günümüzün cücelerine ve fikir fukaralarına bakıp misyonumuzu terk etmeyiz.İslâmın ve Türklüğün pınarında kana kana içmeye,mazlumun hakkını savunmaya,tiranların saraylarını yıkmaya, hülâsa Rabbime kul,milletimize hizmetkâr olmaya devam edeceğiz aziz kardeşim...Vesselam...

  Yoruma gel yoruma. - sayitkarabulut

  İki yorum var ikisinde de mantık aynı. Ülkücüler e sanat alanını kapatmışlar yorumcuzadeler. Sanat belli bir düşünce yapısının tekelide ya öbürleri sanat yapamaz. Ülkücü sanatcıysan bir konuya üzülemezsin..bir dönem ölen herkesi Ülkücülere mal edersin ki onlar sadece bu işi yapar algısı yerleşsin. sanki ölen binlerce ülkücüyü uzaydan gelen mavi yaratıklar öldürdü.Solcuysan sanatcısındır, sölcuysan adam öldürmezsin. ...YERSEN...

  Ulkuculerin, - guvent

  Onderleri,vatanlari,bayraklari vardir!!bunun icin olurler,cikar gutmezler!! Sen hicbir zaman ulkucu olmadin !,,

  Çok üzüldük. - ganjml

  Ne de yakışıyordun ülkücülüğe yazık oldu,meraklanma başka bir canhıraş bulunur halkların kardeş olduğunu yerine halkların eşit olmadığını,türk ırkının daha iyi bir ırk olduğunu savunacak biri daha bulunur kaygılanma fazla da üzme de kendini olama mı.

  zaten ülkücü değildin ki - user519199

  ülkücü değilim, tavsip ettiğim bir ideoloji de değildir ama bu adam ideolojisini hiçe sayıp iktidara yamanmaya çalışan güruhtandı tıpkı hasan kaçan gibi. akp milliyetçi oyların bir kısmını çalarken bu ve benzeri arkadaşları da çalmıştı zamanında. uzun zamandır zaten ülkücü değildi ki. akp li ülkücü mü olur.

  uzlaşmaz çelişme - denizol

  sanat ile ırkçılık ve savaş kışkırtıcılığı aynı yolda yürüyemez. Bunun bazı istisnaları olsa da böyledir.

  Rahatsız olmak.. - anaximenes

  16 Mart 1978 İÜ, Bahçelievler-Balgat, Maraş, Çorum, Sivas, Bedrettin Cömert, Bedri Karafakioğlu, Abdi İpekçi, Server Tanilli, Cevat Yurdakul,.. daha nice aydın-öğrenci, 12 Mart 1995 Gazi katliamlarından değil, küfürlerden...