Ben de onu arıyordum

Kayseri Devlet Hastanesi'nin esrarengiz konuğu ailesine kavuştu. Zihinsel engelli olduğu anlaşılan gencin askerlik muayenesi için Kayseri'ye geldiği anlaşıldı.

KAYSERİ - Kayseri Devlet Hastanesi'nin esrarengiz konuğu ailesine kavuştu. Zihinsel engelli olduğu anlaşılan gencin askerlik muayenesi için Kayseri'ye geldiği anlaşıldı. Durum, oğluyla ilgili haberleri basından öğrendiğini söyleyen Niğdeli çoban Mehmet Karakuş'un hastaneye gelmesiyle ortaya çıktı. Kimliği ile ilgili bilgi veremediği için hafıza kaybı geçirdiğinden şüphelenilen genç ise, Karakuş'u görünce yine tek bir kelime etmedi, ama hemen boynuna sarıldı. Niğde'nin Pınarcık Köyü'nden Mehmet Karakuş, oğlunun adının Emre, yaşının 22 olduğunu söyledi.
Gözyaşlarını tutamayan Karakuş, "Oğlum uzun süre Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördü. Asker kaçağı olarak arandığı için Kayseri'deki askeri hastaneye getirdim. Ancak bir anlık dalgınlığım sonucu ortadan kayboldu, bulamadık" dedi.
'Ona çocuğumuz gibi baktık'
27 Eylül'de Kocasinan ilçesinde gezinirken trafik kazası geçiren genç kafa travması ve kırık tedavisi gördü. Tedavisi bitse de üzerinden kimlik çıkmadığı ve konuşamadığı için taburcu edilemeyen genç, 21 Ekim'de psikiyatri servisine alındı. Hastane çalışanlarının yakın ilgisine karşın bir türlü konuşmayan Emre'nin medyanın desteğiyle ailesine kavuştuğunu belirten başhekim Dr. İsmail Tamer de, "Ona çocuğumuz gibi baktık. Yine de yardımlarımız size ve oğlunuza sürecektir" dedi. Emre ve babası, daha sonra hastaneye ait ambulansla Niğde'deki köylerine gönderildi.


    http://www.radikal.com.tr/7651897651890

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.