'Ben istemiyorum tavrı faşizancadır'

'Ben istemiyorum tavrı faşizancadır'
'Ben istemiyorum tavrı faşizancadır'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , Ankara ’da bir alışveriş merkezinin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Erdoğan ODTÜ eylemleriyle ilgili olarak “Ben yaptım oldu tavrı ne kadar yanlışsa ‘ben istemiyorum olmayacak’ tavrı da özgürlükçü, başkasının haklarına saygılı bir tavır değil; baskıcı, otoriter ve faşizan bir tavırdır” dedi.
Eleştirilerin çevre duyarlılığı ile yapılmadığını dile getiren Başbakan Erdoğan şunları söyledi: “Yapılan eleştirilerin ardında bazı başka niyetlerinin olduğunu biliyoruz. Şurada sandık var 5 ay sonra. Milli irade karşısında herkes boynunu eğmek, takdir etmek zorundadır. Biz her samimi öneriyi dinleriz, dikkate alırız. Bize oy versin ya da vermesin, herkesin talebini, isteğini, rahatsızlığını önemseriz. Ancak demokrasilerde bunun bir yolu, yöntemi var. Bu demokratik tavrı, kültürü özellikle sergilemesini ve taleplerine gösterilmesini bekledikleri saygıyı başkalarının taleplerine de duymalarını bekliyoruz.”
“Sandıktan çıkan çoğunluğun, azınlığa her şeyi dayatma hakkına sahip değil, azınlıkta olan da çoğunluğa saygı duymalı” diyen Erdoğan, ”Şunu herkesin anlaması ve hazmetmesi gerekiyor, nasıl ki 90 yaşındaki bu Cumhuriyet belli bir zümrenin değil 76 milyonun Cumhuriyeti ise bu şehir de belli bir zümrenin, belli bir mahallenin, ilçenin değil bu şehirde yaşayan 5 milyonun şehridir” diye konuştu.
Yeni yapılan eserlere Türkçe isim verilmesini isteyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açılıştan sonra alışveriş merkezini gezdi.


  http://www.radikal.com.tr/115721911572192

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ağaçlar kesilmeden yol yapılamaz mı? - Su Cemre Sim

  Dünyanın birçok yerinde asma köprülerle,tünellerle ağaç kesilmeden yol yapılabiliyor.Üç kuruşluk adamların çapsızlıkları ,ilkel kavgaları,sana inanmayanı yok et mantığı yıllardır ülkeyi savaş alanına çevirdi.

  "ben istemiyorum tavri fasizancadir" - keryil

  istemedigi icin heykel kirdirtan bir basbakan ve heykellere tukuren bir belediye baskani hatirliyorum, kimdi ki acaba bu "fasizan"lar?