Ben okuyacağım dedi, okudu

Bektaş Taşçı, 71 yaşında yeminli müşavir olmak için harıl harıl ders çalışıyor. İlkokulu olmayan Konya'nın Kayalı Köyü'nde doğan Taşçı, uzun ve 'dışarıdan' süren eğitim hayatını şöyle anlatıyor...

KONYA - Bektaş Taşçı, 71 yaşında yeminli müşavir olmak için harıl harıl ders çalışıyor. İlkokulu olmayan Konya'nın Kayalı Köyü'nde doğan Taşçı, uzun ve 'dışarıdan' süren eğitim hayatını şöyle anlatıyor:
"20 yaşında ilçeye geldim, 21 yaşımda bitirme sınavlarını kazanarak ilkokul diploması aldım. Askerden dönünce memuriyet sınavını kazandım, Bayındırlık ve İskân Müdürlüğü'ne evrak memuru atandım. 27 yaşımda dışarıdan Konya Karma Ortaokulu'nu bitirdim. 1972 yılında evlendim. Evlendikten sonra Ereğli Cumhuriyet Lisesi'ni dışarıdan bitirerek 39 yaşında mezun oldum. Sonra memurluktan istifa ettim. Ticaretle uğraşmaya başladım. Çok istediğim üniversiteyle ise 55 yaşında tanıştım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden 60 yaşımda mezun oldum. 65 yaşında mali müşavirlik sınavını kazandım. 71 yaşıma geldim. Yeminli mali müşavirlik sınavına hazırlanıyorum. 'Yaş 70, iş bitmiş' önyargısını çürüttüm. Bu sınavı da kazanacağıma inanıyorum. Halen çiftçilikle uğraşıyorum. Ben bir meslek sahibi olabilmek için değil, okuma aşkımı gidermek için çalıştım ve başarılı oldum."


    http://www.radikal.com.tr/7522257522250

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.