'Ben Suat Kılıç'ın vekiliyim, kız yurdunda erkek kantinci olmaz'

'Ben Suat Kılıç'ın vekiliyim, kız yurdunda erkek kantinci olmaz'
'Ben Suat Kılıç'ın vekiliyim, kız yurdunda erkek kantinci olmaz'
Anadoluhisarı Kız Öğrenci Yurdu ilginç bir 'teftiş' iddiasıyla gündeme geldi. İddiaya göre artık kız öğrenci yurtlarında erkek çalışan görev alamayacak.

Kız yurtlarında artık erkek çalışanlara izin verilmeyeceği iddia edildi. Evrensel gazetesinden İlyas Coşkun'un haberine göre, geçen hafta sonu yurda gelen ve kendisini Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın ‘vekili’ olarak tanıtan bir kişi yurdun kantin sahibiyle görüşerek, erkek çalışanların işine son vermesini istedi. Kadın öğrenci yurdunda erkek çalışan olmasının doğru olmadığını belirten bu kişi, erkek olan kantin sahibine de ‘hesapları alması için saat 12 ile 15 arasında yurda girebileceğini’ söyledi. Ardından kantindeki öğrencilerle sohbet eden bu ‘vekil’ öğrencilerin yurda dair şikâyetlerini dinledikten sonra yurttan ayrıldı. "Suat Kılıç’ın vekili" gittikten sonra da yurt görevlileri ‘yurdu vekile kötüledikleri’ gerekçesiyle öğrencileri azarladı.
Öğrenciler kendi gözleri önünde gerçekleşen bu ‘uyarı’ eğer gerçek olursa yurttaki 8 erkek çalışanın işine son verilecek. Olayla ilgili Twitter'da açılan #YurttakiİşçilereDokunma başlığındaki mesajlarda başka kız yurtlarında da benzer işten çıkarma vakaları yaşandığı öne sürüldü.


  http://www.radikal.com.tr/116055711605573

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ''AK'' Kafa ile Düşününürsek; - iaaaa

  Bu gibi yerlerde çalışan er kişiler hadım edilebilir. Haremağası modeli düşünüyorum ben!!!!

  YAZIK OLUYOR - birizmirli

  Eğer haber doğru ise , son zamanlarda yaşananları üst üste koyunca şunu söylemek zor olmasa gerek. İktidar ve emrindeki adamlar veya kendisine görev çıkaranlar bundan sonra gittikçe artan bir hızla inşa döneminin icraatlarına başlayacaklar. Türkiye yeni bir döneme girdi, artık pervazsız ca karşı devrim ile dönüştürülüyor. Gidebildikleri yere kadar gidecekler. ne yazık ki buna dur diyecek bir muhalefet yok. Yazık oluyor islam ülkeleri içinde umut vaat eden biraz olsun düzlüğe çıkma ihtimali olan ülkeye, bu kafa ile batı dünyasının ulaştığı düzey, medeniyet, bilim, demokrasi yakalanır mı?

  ... - LoremIpsum

  Hersey uckur! Bana islam icin yapiyoruz demeyin. Eger islamdan kastiniz buysa ben bu dini kabul etmiyorum..