'Beni de Ergenekon sanığı yapın' imza kampanyası

İZMİR - İşçi Partisi (İP) İzmir İl Başkanlığı üyeleri, ‘Ergenekon’ adıyla bilinen dava kapsamında tutuklananların bir tertibin kurbanı olduğunu öne sürerek  kendilerinin de aynı değerleri savunduğunu vurguladı ve ‘Beni de Alın’ başlığıyla imza kampanyası başlattı.
Konak Yeni Karamürsel Mağazası önünde yapılan basın açıklamasına katılan yaklaşık 70 kişi ellerinde ‘Türk Biziz, Kürt de Biziz, Türk Milletiyiz’, ‘Atatürk Devrimlerini Savunmak ve Yurtseverlik Suçsa Beni de Alın’, ‘Doğu Perinçek ve Yurtsever Aydınlar Serbest Bırakılsın’ dövizleri taşıdı. Türkiye’nin haftalardır AKP’nin ‘Kürt açılımı’nı konuştuğunu, bu açılımın Kürt kökenli yurttaşların hakları ile ilgisi olmadığını öne süren İşçi Partisi İzmir İl Başkanı Avukat Tugay Şen, ABD, Ortadoğu’daki hâkimiyet planlarını yürütmek üzere, AKP iktidarının önüne sözde ‘çözüm’ diye, Türkiye’yi etnik temelde ayrıştırma hedefini koydu. Bu özünde ‘Kürt açılımı’ değil ABD’nin BOP (Büyük Ortadoğu Projesi) açılımıdır. Ergenekon tertibi, Amerika’nın ‘Kürt açılımı’ uygulanabilsin diye sahnelendi” dedi.
İl Başkanı Şen, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve parti yöneticilerinin yargılandığı Ergenekon davasında  hukukun ayaklar altına alındığını, kanunların işlemediğini, mahkemelerin  göstermelik olduğunu öne sürdü.
Dava kapsamında tutuklananların bir tertibin kurbanı olduğunu öne süren partililer, kendilerinin de aynı değerleri savunduklarını vurgulayarak, açıklamanın ardından, ‘Beni de Alın’ başlığıyla bir imza kampanyası başlattı. (dha)