Benzin döküp yakan sevgili konuştu

Benzin döküp yakan sevgili konuştu
Benzin döküp yakan sevgili konuştu
Tatilden dönerken kavga ettiği sevgilisinin üzerine benzin dökerek yakan Abdullah Göçer, ifadesinde benzini sevgilisi Çilem'in döktüğünü, sigarasını yakarken de kendi kendisini yanlışlıkla tutuşturduğunu iddia etti.

Antalya'dan Ankara 'ya dönen Abdurrahman Göçer (37) ve Çilem Hülya Berkil (30) çiftinin yolda yaşadığı küçük bir tartışma feci bir sonla bitti. Göçer, saçından sürükleyerek arabadan indirdiği Çilem'i üzerine önce benzin döktü. Çift yaşadıkları tartışmanın ardından sakinleşip birbirine sarıldı. Bu sırada sigara içmek isteyen Göçer, çakmağı sevgilisine doğru uzatınca Çilem alev aldı ve hayatını kaybetti.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, 22 Ağustos günü yaşanan olay şöyle gelişti:

Berkil'in kız kardeşi Esra, Kemer’in Çıralı bölgesinde birkaç gün geçirdikten sonra tatile Antalya’da devam etmek istemedi.

BİRBİRLERİNE SARILDILAR
Göçer, sevgilisinin küçük kardeşine, “Buraya beraber geldik beraber döneceğiz” diye itiraz edince tartışma başladı. Esra’nın ısrarcı olması üzerine sinirlenen Abdurrahman Göçer, Esra’yı bırakıp sevgilisi Çilem Hülya Berkil’i yanına alarak Ankara’ya dönmek üzere yola çıktı.

Arabada tartışmanın devam etmesi üzerine Döşemealtı İlçesi 35’inci kilometrede, ormanlık alanda arabayı durduran Göçer, iddiaya göre Çilem Hülya Berkil’i saçından sürükleyerek araçtan indirdi. Ardından bagajdan benzin dolu bidonu alan Göçer, kız arkadaşının başından aşağı bidonu boşalttı. Bir süre sonra ikili sakinleşip, birbirine sarıldı. Bu sırada sigara içmek isteyen Göçer, çakmağı sevgilisine doğru uzatınca genç kız alevler içinde kaldı.

PET ŞİŞEDEKİ SUYLA SÖNDÜRMEYE ÇALIŞTI
Abdurrahman Göçer, kız arkadaşının bir anda alevler arasında kaldığını görünce yine iddiaya göre, alevleri otomobilin paspasını kullanarak söndürmek istedi. Başarılı olamayınca genç kadına sarıldı ve bir süre öyle kaldı. Çevreden geçen araç sürücüleri pet şişelerden döktükleri sularla feci şekilde yanan kadını kurtarmaya çalıştı.

ÖNCEKİ GÜN TOPRAĞA VERİLDİ
Göçer, acılar içinde inleyen kadını otomobile bindirerek Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürdü. Genç kadın ilk müdahalenin ardından İzmir Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Bu arada, yanan sevgilisine sarılınca kolları yanan Abdurrahman Göçer, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Baş ve vücut kısmında ağır yanıklar oluşan Çilem Hülya Berkil, İzmir’deki hastanede hayatını kaybetti. Tedavisinin ardından jandarma tarafından adliyeye götürülen Göçer ise çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Çilem Hülya Berkil’in cenazesi, önceki gün Ankara’da toprağa verildi.

Üniversite mezunu Esra Berkil’in, ablası Çilem ve Abdurrahman Göçer arasında yaşanan tartışma sonrası Kemer’de polise giderek, “Ablamın hayatından endişe ediyorum” diye şikâyette bulunduğu öğrenildi.

'KENDİSİ SİGARASINI YAKARKEN ALEV ALDI'
Abdurrahman Göçer, ifadesinde şunları söyledi: “Çilem Hülya Berkil’le Ankara’da tanıştım. Bağlar semtinde bir eğlence mekânında konsomatris. Kendisine ev açtım. 1.5 yılda 300–400 bin lira harcadım. Kız kardeşini de alarak tatile çıktık. Antalya’da güzel vakit geçirdik. Dönmemize yakın, kardeşi, kalmak istediğini söyledi. Ben itiraz ettim, annesini aradım ve ‘Kızını ben getirdim benimle dönecek’ dedim. Fakat Esra razı gelmedi. Ben de Çilem’i alarak Ankara’ya dönmeye karar verdim. Yolda senden ve ailenden bıktım, seni bırakıp yuvama döneceğim deyince tartıştık. Aracı durdurdum. İnip bagajdaki benzin dolu bidonu üzerine dökmeye başladı. Engel olmaya çalıştım, hatta bidona tekme attım. Sonra sakinleşti ve sigara istedi. Bir süre oturduk. Çakmakla sigarasını yakarken vücudu alev aldı. Arabadaki paspasla alevleri söndürmeye çalıştım. Başarılı olamayınca sarılarak alevleri söndürdüm. Ama kollarım yandı. Bazı araç sürücüleri de Çilem’in üstüne su döktü. Sonra kendisini arabaya bindirdim. Yolda bana, ‘Kurban olayım yavaş git, öleceğiz’ diyordu. Sonuç olarak çakmağı ben yakmadım. Kendisi sigarasını yakarken bir anda alev aldı.”

GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI
Abdurrahman Göçer’in tutuklanma kararında dehşete tanık olan bir ormancının ifadesi etkili oldu. Bölgede kaçak avcı nöbeti tutan ormancı, otomobili durduran Göçer’den şüphelenip dürbünle izlemeye almış. Ormancı olayı şöyle anlattı: “Çift araçtan öfkeli biçimde aşağı indi. Daha sora erkek şahıs, kadının üzerine bidonla bir şeyler döktü. Çift bir ara sarılarak bir süre öyle bekledi. Sonra yine kavga ettiler. Bu esnada erkek şahıs sigara yaktı ve elindeki çakmağı kadına uzatınca olanlar oldu. Adam araba paspası ile söndürmeye çalıştı sonra üzerine atladı. Aynı araçla gittiler.”


  http://www.radikal.com.tr/114796411479644

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  raşomon gibi - muhammedaliclay

  Büyük usta akira kurusawanın Ryunosuke Akutagawanın hikayesinden senaryolaştırdığı insanlık adına dünyadaki en anlamlı filmlerden biri olan raşomon'a çok benziyor olay. Toplum olarak ahlakımızı kaybettiğimiz bu günlerde böyle filmleri izleyip ders çıkarmamız gerekiyor,toplumumuz çökme aşamasında %50 sayesinde.

  Konsomatris?? - cyclist

  Neden merhumenin Ankara'da konsomatris olarak çalıştığı ve kendisine 300-400 TL harcandığı özellikle vurgulanmış ki? Merhumenin konsomatris olması adam için hafifletici bir sebep mi olacak yoksa????

  Aman Ormancı - lolanli

  Bu ormancı sakın ola ki rüşvet yiyip yalancı şahitlik yapmasın? insan bazı şeyleri unutabilir ama kardeşim kız arkadaşının üzerine benzin dökmişsün, nasıl unutur da çakmakla yaklaşırsın? bence burada bir gariplik var ama neyse YÜCE türk adaleti HER ZAMAN olduğu gibi bizi güldürecek, aman pardon ilgimizi çekecek bir karar verir elbet. bekleyelim görelim

  YALAN HEPSİ YALAN - pispor

  Gerçek olan şu bir gencecik kadın bu ülkede kadına şiddetin devamı olduğu ve bundan böyle kadınlara şiddet katmerleşerek devam edeceğinin işaretleridir çünkü bakın adam güveniyor bu sisteme ataerkil dindar ve kadına şiddeti körükleyen buna ceza vermeyen sisteme ne kadar güveniyor ki üstüne benzin bulaştı sigarasını yakarken tutuştu şimdi mahkemede göz yaşı duygusallık ve ataerkil dindar savcı ve mahkemenin fos sonucu pişman kazadır oldu erkektir kızdı falan filan ve zengin ise ailesine yüklü para ve mahkemeyede bilir kişiye de para aynen Bir Münevver klasiği gibi sonuç beraat