Berçem'in sesini bakan duydu

İşitme sorunu tedavi edilebilecek nitelikte olmasına rağmen bürokratik engeller nedeniyle bu olanağa kavuşamayan Berçem Kol'un sıkıntısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu'nun bizzat devreye girmesiyle çözüldü.
Haber: TOLGA AKINER / Arşivi

ANKARA - İşitme sorunu tedavi edilebilecek nitelikte olmasına rağmen bürokratik engeller nedeniyle bu olanağa kavuşamayan Berçem Kol'un sıkıntısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu'nun bizzat devreye girmesiyle çözüldü.
Radikal'in, üç yıldır cocholer implant adlı cihazın alınmasını bekleyen SSK'lı altı yaşındaki Berçem'in dramını duyurmasının ardından, Ankara Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı nezdinde girişim başlatmıştı. Ancak buna gerek kalmadı. Çünkü, Bakan Murat Başesgioğlu, dün sabah saatlerinde SSK Genel Müdürü'nü arayarak, "Cihazı bir an evvel alın ve ameliyatı gerçekleştirilsin" talimatı verdi.
Tedavisinin Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılmasına karar verilen Berçem, kulak burun boğaz (KBB) kliniğine yatırıldı.
Anne Pakize ve baba Necmettin Kol, "Allah herkesten razı olsun. Eskiden ameliyat tarihi için kaygılanıyorduk, şimdi bizi duyacağı ve 'anne', 'baba' diyeceği günü sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/8474428474420

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.