Berdel kavgasında üç ölüm

Kemalpaşa'da berdel (karşılıklı kız alıp verme) evliliği yüzünden bir haftadır süren olaylarda iki aileden iki kişi ile bir polis memuru öldü.

İZMİR - Kemalpaşa'da berdel (karşılıklı kız alıp verme) evliliği yüzünden bir haftadır süren olaylarda iki aileden iki kişi ile bir polis memuru öldü.
Berdel töresi ile karşılıklı kız alıp veren iki aile arasındaki olaylar bir hafta önce başladı. Kenan Alp, eşi Tijen Alp'i öldürdü. Daha sonra Tijen Alp'in ailesi önceki gün Kanal D'de yayımlanan 'Kadının Sesi' programına konuk olarak katıldı ve yaşadıkları acıyı dile getirdi. Programa telefonla katılan Kenan Alp'in 24 yıl önce polislikten atıldığı öğrenilen babası Kemal Alp, dünürü Muammer Özbek'i ölümle tehdit etti.
Pusu kurdu
Özbek ailesi İstanbul'dan dönünce Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek canlı yayında Kemal Alp'in tehdidi ile ilgili ifade verdi. Özbek ailesi Emniyet binasından çıkınca Kemal Alp, ailenin içinde bulunduğu aracı kurşun yağmuruna tuttu. Kemal Alp'in berdel töresi gereği verdiği kızı Mehtap ile evli olan Muammer Özbek'in oğlu Yusuf Özbek öldü. Araçtaki Muammer Özbek ve damadı Erdal Özcan da yaralandı.
Saldırının ardından polis memuru Mustafa Yavuz ve nöbetçi polis memuru İsmail Çetintaş Kemal Alp'i yakalamaya çalışırken açılan ateş sonucu yaralandı. Alp kovalamacanın ardından yakalandı. Yoğun bakıma alınan polis memurlarından Yavuz, önceki gece saat 03.00 sıralarında öldü.


    http://www.radikal.com.tr/7442767442760

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.