Berfo Ana'nın adı Ankara'da yaşayacak

Berfo Ana'nın adı Ankara'da yaşayacak
Berfo Ana'nın adı Ankara'da yaşayacak
Çankaya Belediyesi, kayıp ailelerin simge ismi Berfo Ana'nın anısını, Berfo Ana Parkı'nda yaşatacak.

ANKARA - Yaşamının son 33 yılını gözaltında kaybedilen oğlu Cemil Kırbayır'ı arayarak geçiren ve 105 yaşında yaşamını yitiren Berfo Kırbayır'ın anısı, Çankaya'da yapılacak parkta yaşatılacak.

Park yapılacak alanı Berfo Ana'nın küçük kardeşi, Cemil Kırbayır'ın dayısı Torun Karakaya ile birlikte gezen Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, kayıp aileleri için simge isim haline gelen Berfo Kırbayır'ın Türkiye 'nin bir dönemini en özlü ve en kuvvetli biçimde simgelediğini ifade etti.

Tanık, "Onun çileli ama direngen gözlerinden pek çok kişi gibi ben de etkilendim. Berfo Ana, hem yiğit ve çilekeş Anadolu kadının, hem de evlatları bu ülkenin karanlıkları tarafından yok edilen, çocuklarının mezarından bile yoksun bırakılan, kayıp analarının simgesidir. İnsan sevgisi ile dolu, gönlü demokrasi için atan tüm Ankaralıları, Berfo Ana Parkı'nın 9 Mart'ta yapılacak temel atma törenine davet ediyorum" diye konuştu.

DHA - Birkan YILDIZ


  http://www.radikal.com.tr/112434511243454

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu kadın bu vatan için ne yapmış??? - mustafa atilla

  sayın başkan siz önce bu kadının adını parklara vereceğinize, bu vatan için şehit olan mehmedimin,polisimin , öğretmenimin adını ver. kadının oğlu ne olduğu hala bilinmiyor. bu kadın bu vatan için ne yapmş ???? sonra kalkıp chp ye oy istiyorsunuz. chp yi bu gibi davranışlardan lütfen uzak tutun.

  avunun çocuklar,sevinin çocuklar sahtiyanlığımız kutlu olsun - jiyan-baran

  Kürtlerde bir söz vardır.Boğayı devirdikten sonra kesecek kasap çoktur diye.Bu ülkede bu anlayış hakim.Nazım ölür,Aram Tigran ölür,Yılmaz Güney ölür,Ahmet Kaya ölür kemiklerini getirmeyi vaadedir toplumumuza.Çankaya Belediyesi madem bu kadar yaptığında samimiyse.Güneydoğudaki belediyelerin sokaklarına,caddelerine,parklarına verdiği isimlerden dolayı aldığı cezalar,soruşturmalar için neden tek kelime etme gereksinimi duymaz bileniniz,soranınız var mı?Berfo Ana gibi her cumartesi Galatasaray Lisesi önünde toplanan Yüzlerce Cumartesi Annesi var.Faili belli cinayetlerde kurban edilen insanlar var.Neden bu insanların adlarını bugüne kadar sokaklarınıza,caddelerinize,parklarınıza adlarını verme fikri gelmedi.Ama BDP belediyeleri bunu yaptığında bölücüler iş başında CHP,MHP... yaptığında devrim gibi karar,demokratik adımlar değil mi?

  Bravo - etufan

  Helal olsun başkana! İnsanlık işkenceyi yenecektir.

  ölüler ölmez kalpte yaşarlar - semi ekrem

  çankaya belediyesini bu tutumundan dolayı tebrik ediyorum umarım diger belediyelerde böyle şeylere vesile olurlar berfo nine kabrinde rahat uyuyacak yaradanın oglunun katillerini onun gözlerinin önünde hakkını arayacak olması ve cezalandırmasını oglu ile beraber görecektir biz fanilerde umarım bu faili meçhul cinayetlerin sorumlularını ki tetikçi ve azm ettirici kişileri görmek ve cezalarını bir ömür çekmeleridir