Berk bebek 'depremzede mezarlığına' gömülecek

Gölcük'te öğretmen annesi Seçil M.D. tarafından 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde ölüme terk edilen 2 aylık Berk bebek, kimse sahip çıkmadığı için 17 Ağustos Deprem Mezarlığı'na gömülecek.

 


Gölcük'te öğretmen annesi Seçil M.D. tarafından 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde ölüme terk edilen 2 aylık Berk bebeğin cenazesine sahip çıkan olmadı. Yaklaşık 2 haftadır Gölcük Devlet Hastanesi morgunda bulunan bebek yasal süresinin dolmasına rağmen başvuran olmadığı için belediye tarafından toprağa verilecek. Seçil M.D.’nin anne ve babasının Gölcük Cumhuriyet Savcılığı’na geldikleri ancak, bebeğin cenazesini almak istemediklerini söyledikleri ifade edildi. Bebeğin cenaze namazı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kocaeli Valiliği talimatıyla bugün öğle saatlerinde Gölcük Tevfik Bıyık Cami’nde kılınacak. Berk bebeğin cenazesi, daha sonra ilçede kimsesizler mezarlığı olmadığı için, Saraylı köyündeki deprem kurbanlarının defnedildiği 17 Ağustos Mezarlığı’nda toprağa verilecek.


GÖLCÜK BERK BEBEĞE SAHİP ÇIKTI

Herkesin yalnız bıraktığı ve kimsenin sahip çıkmadığı iki aylık Berk bebeği çok sayıda Gölcüklü toprağa verecek. Berk bebeği belediyeden iki görevli Gölcük Hastanesi morgundan alarak Gölcük Tevfik Bıyık Camii’ne getirecek. Öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazına yüzlerce Gölcük sakini katılacak. Daha sonra ise Berk bebek, 17 Ağustos Deprem Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Devlet adına ise cenaze namazına Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı katılacak.

 

 

Bebeğini ölüme terk eden anne bir zamanlar 'Çalıkuşu'ymuş

 

 

Anne özel koğuşa alındı

 

 

Eyüp Can yazdı. "Vurun kahpeye!"