Berkin dosyasındaki tüm polisler tayin edildi

Berkin dosyasındaki tüm polisler tayin edildi
Berkin dosyasındaki tüm polisler tayin edildi
Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmada adı geçen tüm polislerin, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesinin ardından gizlilik içinde tayin edildikleri ortaya çıktı.

RADİKAL - Berkin Elvan soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı rehin alan iki DHKP-C'li, 8 saat süren müzakereler sırasında soruşturma dosyasında yer alan bazı bilgilere ulaşmış ve bunları internet üzerinden yayınlamıştı.

Milliyet gazetesinden Damla Güler'in haberine göre, soruşturma dosyasında ismi geçen polislere ait bilgilerin internette yayınlanmasının ardından, dosyadaki tüm polisler farklı illere tayin edildi.

Bu polislerin DHKP-C tarafından hedef alınması ihtimali nedeniyle harekete geçen İçişleri Bakanlığı ve  İstanbul Emniyet Müdürlüğü tayin işlemlerini hızlı bir şekilde başlattı ve polisler farklı illere gönderildi. Aileleri ile birlikte koruma altına alınan polislerin tayin ve taşınma işlemleri büyük gizlilik içinde yapıldı. Polislerin ve ailelerin gittiği illerde koruma ve gözlem altında tutulacağı öğrenildi.