Berkin Elvan anmasını engellemek için meydanda nöbet tuttular

Berkin Elvan anmasını engellemek için meydanda nöbet tuttular
Berkin Elvan anmasını engellemek için meydanda nöbet tuttular
Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde bir grup, Berkin Elvan'ın ölüm yıl dönümü nedeniyle yapılacak eyleme engel olmak için meydanda nöbet tuttu.

RADİKAL - Safranbolu İlçesi’ndeki Misak-ı Milli Meydanı’nda toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, Ege Üniversitesi'nde çıkan olaylarda öldürülen Ülkü Ocakları Sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun fotoğrafının bulunduğu pankartı astı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı meydandaki amfi tiyatroda oturan kalabalık, Berkin Elvan eylemi yapmak için gelecekleri beklemeye başladı. 2 saat nöbet tutmalarına rağmen kimsenin gelmemesi üzerine Çakıroğlu için Kuranı Kerim okundu ve dua edildi.

MHP Safranbolu İlçe Başkanı Muharrem Asker , kendilerinin birileri gibi devleti, milleti bölmek için uğraşmadıklarını söyledi. Ürkek yüreklerle çetin yolların aşılmayacağını, başkaları gibi bölücülük yapmadıklarını belirten Asker, "Bölücülük yapanlarla da bütün Safranbolu halkı aramızdaki farkı görsün. Biz bu vatanın insanıyız, bu vatanın çocuklarıyız" dedi.

Asker, Berkin Elvan için eylem yapacakların gelmeyeceğinin anlaşılması üzerine grubu dağılmaları konusunda uyardı. Daha sonra kalabalık, ‘ Türkiye haine mezar olacak’, ‘Hepimiz Fıratız hepimiz Türküz’, 'Fıratlar ölmez vatan bölünmez’, 'Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları attıktan sonra olaysız dağıldı.

Bülent DİKTEPE/ SAFRANBOLU,(Karabük),(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1311442131144224

  YORUMLAR
  (24 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Savcılar neredeymiş? - Su Cemre Sim

  Minicik bir çocuk öldürüldü, annesinin ekmek almaya gönderdiği çocuk evine dönemedi. Demokratik bir ülkede herkesin bu acı durumu protesto etmesi gerekir. Bu demokratik haktır. Meydanda gösterici bekleyen zorbalara gelince; bakın sizin gibi düşünen abileriniz Maraş'ı, Sivas'ı, Çorum'u, ülkenin doğusunu, batısını kana buladı. binlerce genci boğazladı. Katiller milletvekili, bakan makan oldu ama, ülke bölünüyor, bölündü. Bu ülke sizin gibi boş kafalılıar yüzünden bölündü. Safranbolu'da devletin polisi güvenliği sağlar. Devletin polisi Berkin'in katilini bulur; doğru inlerinize. Hadin bakalım, Safranbolu'ya yakışmıyorsunuz. Hadin bakalım.

  Kırk Katır mı? Kırk Satır mı? - Hüseyin Deniz Demir

  Şimdi ki başbuğları Devlet Bahçeli rahmetle andı Berkin'i. Safranbolu teşkilatının kafası karışık galiba yada teşkilatın başında ki AKP ye yaranmaya çalışıyor. Demokratik haklarıdır kullanabilirler, duada ederler yürüyebilirler de problemli olan tarafı demokratik haklarını kullanmak isteyen insanları engellemek için oraya toplanmaları. Muhtemelen oraya Berkin anması için gelenler olsaydı fotoğrafta huşu içinde Kuran okuyanlar birden Ya Allah Bismillah nidaları eşliğinde zuladan çıkan satırlarla saldıracaktı. Nasıl başarıyorlar anlamıyorum huzur içinde dua ediyor adam bir dakika sonra elinde satır adam kesiyor, hayret ediyorum... Eyy Radikal momentum gaz çıkarsa yayınlıyorsun, bize lolo yapma.

  BİR POLİS-MHP-AKP YAPIMI! - Ali Karatay

  100 faşistin Berkin anmasını engellemek için kendiliğinden böyle organize olduğuna inanacak kadar saf kimse kaldı mı bu memlekette? Kobani eylemlerinde fragmanı gösterilen film gösterimde. Arkasının geleceğinden kimse kuşku duymasın.

  - momentum

  Bunlar Arap milliyetçisi, potansiyel AKP’liler, AKP’nin yancısı, gizli AKP’li faşistler, boz develer… Arkadaşlar, bırakın şu parti koşullanmasını, Tanzimat’tan beri bu topraklarda iki siyasi tavır karşı karşıyadır: milliyetçi-muhafazakar tavır ile batıcı-laik-sol tavır. HDP ile CHP arasındaki geçişkenlik ve ayniyet ne ise AKP ile MHP arasında da odur, öfkelenmenize gerek yok. MHP'den size yar olmaz. Bu partiler aynı tabandan beslenirler, bu seçimde MHP’ye, öbür seçimde AKP’ye vermek mevsimlik bir olgudan başka bir şey değildir. Aynı seyyaliyet HDP ve CHP için de geçerlidir: dün devrimci, bugün laik, yarın sahil erotiği olmak, hepsi aynı şeydir. Kürt devrimcisi olmak ile Müjde Ar olmak aynı şeydir. PKK laikliği savunmaya Kobani'de başlamamıştır. user970112: bu anlamda Türk milliyetçiliğinin kökünde din vardır. Aslında milliyetçilik Türk siyasi terminolojisine yanlış girmiş bir kavram. Batı'daki nationalizm'i karşılamıyor Türk milliyetçiliği. O daha çok beyaz Türklere yakışıyor. Din, siyasi tavırların ayrışmasındaki en temel referanslardan biridir, tartışmanın yüzde doksanı onun üzerinden yürür. Sizin, o, kökünde din olmayan Türk milliyetçiliği, Vatan Partisinin ideolojisi ki, o da sol tasnifte sayılır. Bir bakmışsınız yarın Doğu Perinçek Kandil'de ağırlanıyor, önceden de olduğu gibi.

  - momentum

  istaurban: Milliyetçi muhafazakar toplum yapısı ırkçılık barındırmaz. Irkçılık modern bir ideolojidir, bizim gibi hanzoların anlayışına sığmaz. Araplara söven ve “bozdeveler” benzetmesi kuran beyaz yorumcuları gözlemleyin bu konuda. Veya bir zamanlar “harikasınız, kaleminize, yüreğinize sağlık” dediğiniz Mine Kırırkkanat’ı. Dediğinizin yüzde yüz tersine, Türklerin tarihsel birikim sonunda oluşturduğu milliyetçi muhafazakar toplum yapısı, dinin de sunduğu olanaklarla diğer milletleri, etnik grupları içine almış, onları içinde massetmiştir. Boşnaklar, Arnavutlar, Çerkezler vesairesi, mağlup Osmanlı ordusunun peşine takılarak bu ülkeye gelmiş, burayı vatan bellemiştir. Bugün etnik görüntü altında modası geçmiş bir sosyalizmle bu ülkenin selametine kast eden eli silahlı nankörlerden en çok nefret edenler de bunlardır. Sloganlarla ezber cümleler kurmayın. Tarih, dediğinizin tam tersi.

  momentum- - user550315

  Zaten tiplerine bakıp bir şey görememeniz gerekiyor. Bunlar son derece sıradan tiplerle, sıradan sıradan bir araya gelip 12 yaşındaki kız çocuğunu satın alıp sırayla tecavüz ediyorlar; sıradan masum yüzlerle kendilerine karşı koyan genç kızları yakıveriyorlar; herkeste bulunan tiplerle park kavgasında silah çekip katil oluveriyorlar; içimizden biri gibi durup çocuk esirgeme yurtlarındaki, çocuk hapishanelerindeki ufacık bedenlere tecavüz ediveriyorlar; bizimki gibi ifadelerle anlaşmalar yapıp vergilerimizle biriktirdiğimiz devlet servetini çalıveriyorlar; bizler gibi namaz kılıp istediği gibi giyinmeyen karılarını bıçaklayıveriyorlar; bizimki gibi sohbetler edip devletin verdiği tüfekle devletin verdiği kurşunu ekmek almaya giden çocuğun kafasına gömüveriyorlar. Kardeş bunların zaten temiz yüzlü, sıradan insanlar olmaları lazım bunları yapabilmeleri için.

  Bunlardan - anaximenes

  çok var bu ülkede ve bilimin de yanılabileceğini gösteriyorlar. Paleo-antropoloji cromagnon insanının soyunun tükendiğini söyler..