Berkin Elvan dördüncü kez ameliyat masasında

Berkin Elvan dördüncü kez ameliyat masasında
Berkin Elvan dördüncü kez ameliyat masasında
Başından gaz bombasıyla vurulan ve 150 günü aşkın süredir yoğun bakımda olan 14 yaşındaki Berkin Elvan bu sabah dördüncü kez ameliyata alınıyor.

 

 

bianet.org'un haberine göre 16 Haziran’da evden ekmek almaya çıktığı sırada gaz bombası fişeğiyle vurulan Elvan, aynı gün iki ayrı ameliyat geçirmişti. 16 Haziran’dan sonra ilk kez 8 Kasım’da yaklaşık bir saat süren başka bir operasyon geçirdi. 8 Kasım sabahı ve dün yeniden çekilen tomografi sonuçlarına göre bu sabah tekrar ameliyata alınması kararlaştırıldı.

İstanbul Okmeydanı’nda Mahmut Şevket Paşa Mahallesi'nde polis saldırısında başının arkasından yaralanan Elvan hastaneye kalbi durmuş olarak getirilmişti. Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alınan Elvan beyin kanaması geçirdi.  Avukat Evrim Deniz Karatana, hastanedeki polisin Elvan’ın giysilerine el koyduğunu, delil niteliği taşıyan giysileri geri almak için çabaladıklarını belirtti. Giysiler Elvan ailesine geri verildi.  Avukat Karatana suç duyurusunda, polislerin “işkence ve insan öldürmeye teşebbüs suçu işlediğini, bu suçlamalarla soruşturma yürütülmesi gerektiği” belirtmişti. 25 Haziran’da yapılan suç duyurusunu işleme koyan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bu suçlamayı dikkate almadı.
Savcılık, suçlamayı Türk Ceza Kanunu’nun 256/1. maddesi uyarınca “zor kullanma yetkisine ilişkin sınırın aşılması” olarak değiştirdi.


  http://www.radikal.com.tr/116055111605514

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  berkin elvan a çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. - okkes cavus

  berkin elvan ı vuran şimdi gönül rahatlığı ile gezip yatabiliyor ve uyuya biliyor mu. çunki kazara böyle bir hata yapan azıcık insanlık ruhu taşıyan kimse asla kendini affetmez. insanlar bir görev yaparken görevin şekli ne olursa olsun hep insancıl düşünmeli. bir olayda görevli isen, orada senin fikrini değil halkın ne istediği ve hatta şartlar nasıl olursa olsun insana kıyıcı vahşi bir davranıştan kendini alı koyacaksın. sen bu halkın verdiği vergilerle maaşını alıyorsun bunu iyice bilmek lazım. olaylarda kaç kişi öldürüldü bunlar tesadüfmüdür kasıtmıdır. bir genci 7. 8 kişi sopalarla yılan öldürür gibi ezmek hangi insanlığa sığar. kalabalık içerisine kadar gelip özellikle bir gencin başına silah sıkıp kaçmak insanlıkmı görevmi kasıtmı. bu tür davranışı bazı cani ruhlular desdekler hoş göre bilir, ama ülkeye açtığı yarayı bilemeyecek kadar fiziken insandır. bu suçu işleyenleri bir an önce yargılayıp cezasının verilmesi gerekir. aksisi çok yanlış ve çirkinlik olur........ adalet adalet adalet çunki herkese lazım ....

  N'olur uyan artık - Pe@ce

  Biliyoruz, sen de direniyorsun, ama uyan artık be çocuk, bak zaman nasıl da geçiyor; sen uyurken neler neler oldu, uyan da abilerin ablaların anlatsınlar sana.

  Bu suc duyurusu... - akropol

  Bu iskence ve adam oldurme ile ilgili suc duyurusu basabakan Erdogan icinde yapilmali.Bunlara goz yumumup, iktidarda kalmak maksadindan oturu.

  kalk be - anaximenes

  umudun çocuğu, sen uyandığında daha bir artacak ülkenin üzerine çöken karabasanı dağıtma umudu..