Berkin Elvan heykeline saldırı

Berkin Elvan heykeline saldırı
Berkin Elvan heykeline saldırı
İzmir Berkin Elvan Parkı'ndaki Berkin Elvan heykeli, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

RADİKAL - 1 Mart günü Güzelbahçe’nin Yaka Mahallesi’nde törenle hizmete giren Berkin Elvan Parkı’nın girişinde yer alan bronz kullanılarak yapılmış Berkin Elvan heykeli, annesi Gülsüm Elvan ile babası Sami Elvan’ın da katıldığı törenle açılmıştı.

Elvan’ın ölüm yıl dönümü olan bu sabaha karşı kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, heykeli, taşla vurarak tahrip etti.Heykelin başı ve yüzü kırıldı, yerinden sökülmek istendi.

Görenleri hüzne boğan olayla ilgili polis soruşturma başlatırken olay yeri inceleme ekipleri parmak izi çalışması yaptı.

“BERKİN BİR DAHA ÖLDÜRÜLMEK İSTENDİ”

Saldırıyı kınayan Güzelbahçe Belediye Başkanı CHP’li Mustafa İnce, saldırıyı kınayarak şunları söyledi: “Bugün ölüm yıl dönümünde Berkin Elvan bir daha öldürülmek istendi. Güzelbahçe’de Yaka Mahallesi’nde yaptığımız çocuk parkında ismini koyduğumuz Berkin Elvan Parkı’nda, karanlıktan cesaret alan, İŞİD militanlarıyla eşit düzeyde, onların yaptığını yapan vandallar, gecenin karanlığına sığınıp, Berkin Elvan’ı bir kere daha öldürmeye çalıştılar.

Sanıyor musunuz ki sizin kayalarınız Berkin Elvan’ı öldürecek? Siz bozacaksınız, biz yapacağız. Söz verdik buranın halkına, Berkin Elvan’ın ismi burada yaşayacak. Hiçbir güç bunu engelleyemez. Çünkü o buranın ve Türk milletinin sevgisini kazanmış, Gezi anlayışının temsili olmuş bir çocuk. Berkin Elvan özgürlüğü, çocuk sevgisini ve Atatürkçü anlayışı temsil eden bir çocuk. Bu yapılan hainliktir, ayıptır. Bunu yapanları lanetliyorum, kınıyorum.” 

Bu arada polisin geniş çaplı soruşturma başlattığı, bölgede bulunan kameraları incelemeye aldığı bildirildi.
DHA

Gezi Parkı'nda Berkin Elvan eylemine müdahale

Berkin Elvan'ın babası: Asıl katilimiz belli

Berkin Elvan pankartı tutuklularına tahliye


  http://www.radikal.com.tr/131100713110075

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Korku dağlar bekliyorlar... - citizen

  Meydanlarda anneni yuhalatanlar senden hala korkuyorlar Berkin...

  etiket - user462351

  Haberin etiketlerindeki IŞİD Neyi temsil ediyor Radikal? Haberle ne ilgisi ar IŞİD'in?

  hikaye - esiroglu

  Berkin. Heykel. İran. Bağdat. Yemen. Esad. Maliki. Kılıçdaroğlu. Musul. Lazkiye. Londra. CHP. Kaset. Cemaat. Kılıçdaroğlu. Gezi. Polis. Hatay. Göçmen. Provakasyon. Başkan. Ukrayna. Mısır. Libya. Paris. Filistin. Boğaz. Yalı. İzmir. Okmeydanı. Kabataş. Çırağan. Ekmek. Halk. Hikaye. KDV. ÖTV. SGK.

  Belediye Başkanı - rumil

  "Atatürkçü anlayış"a kadar iyi gidiyordu halbuki. :(

  Zavallılar. - ganjml

  Böyle yaparak sadece öfkemizi biliyorsunuz haberiniz ola,berkin o kocaman yüreğiyle direnciyle milyonların bilincinde,gönlünde yer etti tıpkı yaşı büyütülerek asılan Erdal Erenler gibi.Berkinlere sözümüz devrim olacak,hiçbir güç engel olamayacak,çocukların geceleri aç yatmadığı güzel günler de gelecek,çocuklar inanın inanın çocuklar güzel günler göreceğiz güneşli günler.