Berkin Elvan için işçiler yürüdü

Berkin Elvan için işçiler yürüdü
Berkin Elvan için işçiler yürüdü
Ankara'da DİSK üyesi işçiler Berkin Elvan için yürüyüş düzenledi. Mithatpaşa'dan Sakarya meydanına yürüyen işçilere çevredekiler de destek verdi.

Radikal.com.tr - DİSK üyesi işçiler Berkin Elvan için yürüdü. Ekmek ve karanfillerle yürüyen işçiler sloganlarıyla hükümeti istifaya çağırdı. DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Remzi Çalışkan, "Biz işçi ve emekçiler Berkin Elvan ve diğer gençlerimizin katillerinin 'emri ben verdim' diyenler olduğunu biliyoruz. Berkin'in evine götüremediği ekmeği bu halka çok görenler bilsinler ki susmayacağız" dedi.

DİSK'e üye işçiler, bugün ellerinde ekmek ve karanfillerle Mithatpaşa'da bulunan DİSK Ankara Bölge Temsilciliği önünde toplandı. Buradan Sakarya Meydanı'na yürüyen işçiler yürüyüş boyunca, "Berkin Elvan ölümsüzdür", " Hükümet istifa" sloganları attı. İşçiler meydanda ekmeklerle Berkin yazdı. Çevredeki vatandaşların da destek verdiği eyleme HDP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Çelebi, Emek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fevzi Ayber ve il yöneticileri ile ÇGD Başkanı Ahmet Abakay'ın da bulunduğu çok sayıda kurum temsilcisi de destek verdi. 
'EMRİ VERENİ BİLİYORUZ'

DİSK Bölge Temsilcisi Remzi Çalışkan, "Berkin Elvan tıpkı abileri; Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan ve Medeni Yıldırım gibi Gezi şehidi oldu. Biz işçi ve emekçiler Berkin Elvan ve diğer gençlerimizin katillerinin 'emri ben verdim' diyenler olduğunu biliyoruz. Berkin'in evine götüremediği ekmeği bu halka çok görenler bilsinler ki susmayacağız" diye konuştu. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu da, "Biz işçiler hırsızlara, yolsuzlara bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz, sahipsiz bırakmayacağız" dedi.