@ismailsaymaz

Berkin Elvan protestosuna 3 tutuklama

Berkin Elvan protestosuna 3 tutuklama
Berkin Elvan protestosuna 3 tutuklama
Berkin Elvan'la ilgili Çağlayan Adliyesi'nde düzenlenen basın açıklamasında polise direndikleri ve taş attıkları iddiasıyla tutuklanan 19 kişiden 3'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ / Arşivi

Gezi Parkı gösterileri sırasında başına gaz fişeğinin isabet etmesi sonucu aylardır yoğun bakımda tutulan Berkin Elvan ile ilgili önceki gün İstanbul ’daki Çağlayan Adliyesi’nde düzenlenen basın açıklaması sonrasında polise direndikleri ve taş attıkları iddiasıyla üç genç tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çağlayan Adliyesi’ndeki olaylı protestodan sonra 19 genç gözaltına alınmıştı. Bu gençlerden Duygu Güneş, Doğukan Çıkar, Gökhan Yıldırım ve Hakan Yılmaz bugün tutuklanmaları istemiyle İstanbul 14. Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Gençlerden Duygu Güneş yalnızca basın açıklamasına katıldığını ifade ederken diğerleri polis tarafından rast gele gözaltına alındığını iddia etti. Duruşma sonunda Güneş serbest bırakırken, Doğukan Çıkar, Gökhan Yıldırım ve Hakan Yılmaz’ın 2911 sayılı toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanuna muhalefetten tutuklanmalarına karar verildi.