Berkin Elvan'da son durum

Berkin Elvan'da son durum
Berkin Elvan'da son durum
Gezi direnişi sırasında polisin müdahalesi ile yaralanarak komaya giren Berkin Elvan'ı eve göndermek istediği belirtilen Okmeydanı SSK Hastanesi, geri adım attı.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı olayları sırasında kafasından yaralanan ve komaya giren Berkin Elvan'la ilgili son durum belli oldu. Tedavisi Okmeydanı SSK Hastanesi'nde süren Elvan'ın ailesine "Oğlunuzu eve götürün, biz size bakımını nasıl yapacağınızı gösteririrz" dediği ve komadaki Berkin'i hastaneden çıkartmak istediği söylendi. Pek çok insanın sosyal medya üzerinden olaya tepki göstermesi ve pek çok kişinin hastanede toplanmasının ardından, hastane yönetimi geri adım attı.

Haberi Berkin Elvan'ın ablası Gamze Elvan, Twitter hesabından paylaştı.

Konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklama yapan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de, ''Berkin Elvan'nın tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir. Hastaneden çıkarılması söz konusu değildir'' açıklamasını yapmıştı. Açıklama, Berkin Elvan için açılan tüm Twitter başlıklarında (hashtag) paylaşılmıştı.

Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne telefonla ulaşan Radikal yazarı Pınar Öğünç'ün aktardığı bilgilere göre, "Resmi bir açıklama yapacaklarını, ama yoğun bakımda tedavisinin sürdüğünü, taburcu edilmesinin söz konusu olmadığı" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

İlk olarak Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük'ün Twitter'dan duyurduğu olay, Berkin'in babası Sami Elvan'ın televizyonda yaptığı açıklama ile doğrulandı. Berkin, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyor. Taburcu kararına doktorlar da karşı çıkarken, bazı milletvekillerinin hastaneye gittikleri öğrenildi.Sami Elvan: Oğlumu öldürmeye teşebbüs ettiler