Berkin Elvan'ın babası: Çocuğumu vuran yargılansın

Berkin Elvan'ın babası: Çocuğumu vuran yargılansın
Berkin Elvan'ın babası: Çocuğumu vuran yargılansın
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Gezi Parkı eylemleri sırasında çıkan olaylarda yaralanan ve halen komada bulunan Berkin Elvan'ın ailesi ile TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

ANKARA - Toplantı sırasında gözyaşlarının tutamayan baba Sami Elvan, "Neden bizim derdimize derman bulmuyorlar. Bunun hesabını verecekler bana, benim çocuğumu vuran kimse yargılansın" diye konuştu.
Hüseyin Aygün, Berkin Elvan'ın 191 gündür bilincinin kapalı olduğunu ifade ederek, "Berkin tam 3 mevsimdir komada, 3 mevsimdir gözlerini açmadı ve annesinin elini tutmadı. Berkin vurulduktan 9 gün sonra avukatı suç duyurusunda bulundu. Ancak aradan geçen zamanda tek bir polisten ifade alınmadı" dedi. 


Berkin Elvan

Berkin'in babası Sami Elvan, "Neden bizim derdimize derman bulmuyorlar. Bunun hesabını verecekler bana, benim çocuğumu vuran kimse yargılansın" diye konuştu. 


Berkin'in annesi Gülsüm Elvan da, "Sokaklarda oynayan çocuklara bakıyorum benim çocuğum onların arasında yok. Neden benim çocuğum yoğun bakımda?" dedi.

Olayın meydana geldiği yerde bir çay bahçesinde çalışan Sunay Yıldız ise, "Berkin'in ailesi ile birlikte biz buraya adalet dilenmeye değil, adalet istemeye geldik. Berkin olaylarla alakası olabilecek yaşta değildi" diye konuştu. (Fırat KESKİNKILIÇ/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116764711676474

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hala hala? - Ari Zerdüst

  Gören de diyecek Hüseyin Aygül CHP li degil de Insan haklari savunucusu.Be adam AKP iktidari öldürdü de,CHP iktidari öldürmedi mi?.Samimi olsaydin,CHP gibi inkarci-katliamci,cemaatci bir partide olmazdin.AKP nin ortaya cikan yolsuzlugunu bugünmü ögrendiniz? Oysaki biz 12 eylül 2002 den beri biliyoruz.Samimi olun biraz Hüseyin bey Dersimde 80 bin Alevi kizilbas kürdün kemikleri sizliyor. Samimi olan kendi topragindaki "fare gibi zehirlenen" ölülerine sahip cikmakla baslar.oysaki soykirima ugratilanlarin Önderi Seyd Riza'yi kücümsüyerek hakarete bulunduz.Biz unutmayiz bilesin!!

  ... - noelon

  kendilerini halktan, çocuklarını da halkın evlatlarından üstün gören yöneticiler elbet bir gün hayal ettiklerinden çok daha derin bir sefalet çukurunun içerisinde bulacaklardır kendilerini...!

  ... - alp dundar

  Berkinimize acil şifalar! Geçen gün B.bakan yardımcısı "bir baba için oğlunun tutuklandığını tv den öğrenmekten daha acı bir şey olabilir mi" demişti! Değil mi...

  YOK BAŞKA BİR CEHENNEM YAŞIYORSUNUZ İŞTE! - temelispanyolca

  YOK BAŞKA BİR CEHENNEM YAŞIYORSUNUZ İŞTE! Hafta sonu Ankara'da bir avuç insan berfin kardeşim için şarkılar okudu. İlk parça "Uyan oğul" du. Önce sen uyan, sonra adalet sonra insanlık uyansın.....