'Berkin Elvan'ın katilinin ismi açıklanırsa savcıya yönelik eylem olmayacak'

'Berkin Elvan'ın katilinin ismi açıklanırsa savcıya yönelik eylem olmayacak'
'Berkin Elvan'ın katilinin ismi açıklanırsa savcıya yönelik eylem olmayacak'

Saldırıyı gerçekleştiren Şafak Yayla (solda) ve Bahtiyar Doğruyol

Savcı Kiraz'ı rehin alanlarla görüşmeler devam ediyor. Bir avukatları görüşmeler katıldığı öne sürülen Halkın Hukuk Bürosu yaptığı açıklamada "Eylemci Berkin Elvan'ın katilinin açıklanması halinde savcıya yönelik bir eylem yapmayacağını açıkladı" denildi.

RADİKAL-Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın DHKP-C'lilerin elinden kurtarılması için görüşmeler devam ediyor. Savcıyı rehin alan örgüt üyeleri,  İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve ÇHD'den ve Halk Meclislerinden birer kişiyle görüşmek istediklerini açıklamışlardı. açıklamanın Ardından Ümit Kocasakal, müzakereler için Çağlayan Adliyesi'ne geldi.

Halkın Hukuk Bürosu da Twitter hesabından, müzakerelerle ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, örgüt üyeleri Berkin Elvan'ın katilinin açıklanması halinde savcıya yönelik bir eylem yapmayacak. Açıklamada şunlar dile getirildi:

"Eylemcilerden birinin Av. Şükriye Erden olduğu şeklindeki haberler yalan haberdir. Büromuz avukatı Erden müzakere heyetinde yer almaktadır. Berkin Elvan savcısını rehin alanlar Av. Şükriye Erden'nin başsavcı ile görüşmesini istemişler. Av. Şükriye Erden eylemcilerle telefon ile görüştü. Taleplerini ona da ilettiler. Eylemcilerin talebi valilik ve Emniyet Müdürlüğü'nün bu işin takipçisi olacağını açıklaması... Eylemci Berkin Elvan'ın katillerinin açıklanması durumunda savcıya yönelik bir eylem yapmayacağını söylemiş."

İşte o tweet'ler: