Berlin'de cızbız vakti

Berlin'de, havaların ısınmasıyla birlikte çok sayıda Türk ailesi, geleneksel piknik alanına koştu. Alman Cumhurbaşkanlığı Konutu Bellevue Sarayı'nın önü, mangal keyfi çatanlarla doldu.

BERLİN - Berlin'de, havaların ısınmasıyla birlikte çok sayıda Türk ailesi, geleneksel piknik alanına koştu. Alman Cumhurbaşkanlığı Konutu Bellevue Sarayı'nın önü, mangal keyfi çatanlarla doldu. 1978'den beri Tiergarten parkında piknik yapan Hayati Aktürk, "Çocuklarımız burada büyüdü. Artık torunlarımız da geldi" dedi.
Reha Tokmak, "Burada piknik yapmak tek eğlencemiz. Aileler yıllardır tanışıyor, güzel dostluklar oluştu" diye konuşurken eşi Ayşe de ailelerin çevreyi temiz tuttuğunu, buldukları tek tük çöpü de temizlediklerini belirtti.
Alman Bild gazetesi, iki yıl önce Cumhurbaşkanlığı Konutu'nun haftasonları bir mangal bahçesine dönmesini eleştirmiş, CDU partisi parkta mangal yapılmasının yasaklatmak istemişti. Ancak dönemin Alman Cumhurbaşkanı Johannes Rau, mangaldan rahatsız olmadığını, çünkü bunun bir 'kültür' olduğunu ifade etmişti. (aa, Radikal)


    http://www.radikal.com.tr/8470578470570

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.