Berlusconi'nin 30 kadını hedefte

Berlusconi'nin 30 kadını hedefte
Berlusconi'nin 30 kadını hedefte
İtalyan savcılar Başbakan Silvio Berlusconi'nin özel ev partilerine katılan 30'a yakın hayat kadınını sorgulayacak.Aralarında Doğu Avrupalı modellerin de yer aldığı kadınların Berlusconi’nin Roma’daki ve Sardunya’daki evlerinde verdiği en az beş partiye katıldığı iddia ediliyor.
Savcılar Berlusconi’ye yakın bir işadamı olan 35 yaşındaki Giampaolo Tarantini’yi de fuhuşu organize etmek suçlamasıyla sorguluyor. Skandal önceki gün ortaya çıkan detaylarla daha da genişlemiş, iki genç kadının başbakanın Palazzo Grazioli’deki banyosunda birbirlerini fotoğraflarken çekilmiş kareleri basına sızmıştı. Fotoğrafların geçen yıl 4 Kasım gecesi düzenlenen partide çekildiği belirtilmişti.
Fotoğrafta ikisi de mini siyah elbise giymiş olan Lucia Rossini ve Barbara Montereale görünüyor. 23 yaşındaki Montereale, yemeğe ‘üst sınıf hayat kadını’ 42 yaşındaki Patrizia D’Addario’nun da katıldığını iddia etmişti. İddiaya göre 1000 avro alan D’Addario, geceyi Berlusconi’yle geçirmişti.
Geçen ocakta da 72 yaşındaki Berlusconi’nin Sardunya’daki villasındaki bir partiye çağrıldığını iddia eden Montereale, fotoğraflar için ‘büyük para teklifi’ aldığını ancak gerçeğin bilinmesini istediği için onları La Repubblica gazetesine verdiğini söylüyor.

‘Diğer kadınlar Doğu Avrupalıydı’
Sardunya’ya özel jetle götürüldüğünü, Tarantini’den 1000 avro, tek başına çocuk büyüttüğünü söyleyince Berlusconi’den de para dolu bir zarf aldığını söyleyen genç kadın, hayat kadını olmadığını ve başbakanla yatağa girmediğini anlatıyor. Montereale, kendilerine katılan diğer kadınların adını hatırlamadığını, zira çoğunun Doğu Avrupalı olduğunu söylüyor: “Hangi ülke olduğunu bilmiyorum ama kızlar doğudandı. Bunu İtalyanca konuşurkenki aksanlarından anladım. Başbakanla gayet rahat görünüyor ve onu ‘Babacık’ (Papi) diye çağırıyorlardı. Birbirleri arasında kim ona daha yakın olacak diye yarış içindeydiler.” (The Daily Telegraph)