Berna Sarıbaş: Tecavüze uğradım

Malatya Çocuk Yuvası'ndaki işkence olaylarının ortaya çıkmasından sonra, başka yurtlarda geçmişte daha önce yaşananlarla ilgili çeşitli iddialar da ortaya atılmaya başlandı.

MALATYA - Malatya Çocuk Yuvası'ndaki işkence olaylarının ortaya çıkmasından sonra, başka yurtlarda geçmişte daha önce yaşananlarla ilgili çeşitli iddialar da ortaya atılmaya başlandı. Malatya'da oturan 20 yaşındaki Berna Sarıbaş, 1 yaşındayken yuvaya verildiğini, 12 yaşındayken de Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Kız Yetiştirme Yurdu'nda tecavüze uğradığını iddia etti.
Berna Sarıbaş, şöyle konuştu: "Annem beni 1 yaşındayken çocuk yuvasına vermiş. Televizyonlara yansıyan işkenceler, bize yapılanların yanında çok basit kalıyor. Yuvadan sonra Kız Yetiştirme Yurdu'na gönderildim. Burada 12 yaşımdayken huzurevinde kalan bir yaşlı bana tecavüz etti. Durumu o zamanki öğretmenimize söyledim. Bana 'Kimseye söyleme sana para vereceğim' dedi. Gerçekten bana para verdi. Özürlü kızlara tecavüz ediyorlardı. 14 yaşında da yurttan kaçtım. O günden sonra sokaklarda madde bağımlısı oldum.


    http://www.radikal.com.tr/7615667615660

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.