Beş eksikle dönüş...

Mısır'da düzenlenen bombalı saldırılara tanıklık eden 155 kişilik Türk turist kafilesi, dün sabah İstanbul'a döndü.
Ozan Şahin, süpermarkette alışveriş yaparken ilk patlamayı duyarak dışarı çıkmış.

İSTANBUL - Mısır'da düzenlenen bombalı saldırılara tanıklık eden 155 kişilik Türk turist kafilesi, dün sabah İstanbul'a döndü.
Ozan Şahin, süpermarkette alışveriş yaparken ilk patlamayı duyarak dışarı çıkmış. 30 saniye sonra süpermarketin önündeki araba gözlerinin önünde havaya uçmuş. Gökçer ve Handan Dervişoğlu da patlama sırasında eğlence merkezindeydi. Gürültüyle dışarı çıktıklarında gökten küller yağıyordu.
Patlamalar sırasında bankacı Eda Kahveci de süpermarketteymiş:
"Ortalık bir anda cehenneme döndü. Şehrin dışına doğru koşmaya başladık. 100 metre arkamızda otomobil patladı. Yerde yaralılar vardı. Mısırlı bir turist rehberi, patlamalardan önce bir grubun 'Mısırlıları sevmiyoruz' diye bağırdığını söyledi."
Yarım saat farkla
Alev-Ömer Uzma, olay öncesi otelde olduklarını belirterek, "Biz otelden ayrıldıktan yarım saat sonra patlamalar oldu. Yarım saat farkla hayattayız" dedi.
ETS Tur yetkilileri ise turlarına katılan 112 kişilik grubun, beş yolcu dışında döndüğünü belirtti. Turdaki Bilgehan Yalçın ve Erhan Divlecen hayatını kaybetti, Yalçın'ın eşi Çağla Yalçın ise ayrı uçakla getirildi. İki kişi ise kayıp.


    http://www.radikal.com.tr/7529207529200

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.