Beş emniyet amirinin yerine jet atama

Beş emniyet amirinin yerine jet atama
Beş emniyet amirinin yerine jet atama
Yolsuzluk operasyonunun ardından İstanbul'da görevden alınan 5 emniyet müdürünün yerine yeni atamalar yapıldı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Görevden alınan 5 şube müdürünü yeni yerleri belli oldu. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevinden alınan Nazmi Ardıç, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı, Terörle Mücadele Şube Müdür Ömer Köse müdüriyet emrinde görevlendirildi. açakçılıkla Mücadele Şube Müdürü Tuğrul Turhal Hassas Yerleri Koruma Şube Müdürlüğü'ne, Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı ise Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.  

Görevden alınan emniyet müdürlerinin yerine yeni atamalarda yapıldı. İşte o isimler ve yeni görevleri şöyle:

* Mali Şube Müdürü Hakan Sıralı

* Organize Şube Müdürü Ömer Burak Aktaş 

* Asayiş Şube Müdürü Yusuf Bengü

* Kaçakçılık Şube Müdürü Aydın Yılmaz

* Terör Şube Serdar Ali Seçkin

 

İşte emniyetteki depremin perde arkası

Türkiye'yi sarsan operasyonun gazete manşetleri

Operasyon dünya basınında


  http://www.radikal.com.tr/116679511667958

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KABUL ETTİLER - ETHİCAL

  Yolsuzluklar ve hırsızlıklar KANITLANDI: 24 saat içinde 5 emniyet müdürü bir savcı görevden alındı.

  emniyet müdürlerini değiştirmek ne işe yarar.. - kaşınan adam

  Kendilerine bir fiske vurulsa hemen emniyet müdürlerini savcıları değiştiriyorlar.Milletvekilleri suç dahi isnat edilmeden yıllarca içerde tutuluyorlar onları çıkarmak için kılları kıpırdamıyor.Bunlar sadece kendilerine müslümanlar ve sadece kendileri için demokratlar.Belki emniyet müdürü,savcı atamalarıyla paçayı kurtarırlar temize çıkarlar,ancak önemli olan halkın vijdanında temize çıkmak..

  Turkiye insani adina utanc verici bir hareket. - vallagrande58

  Herkesin agzini/elini/ayagini baglayinki ne kadar vicdansiz ve kirli oldularinizi kimse duymasin.

  Beş emniyet amirinin yerine hk. - runekson

  Sayın Hüseyin çelik hukuk önünde herkes eşittir diyor,bu nasıl eşitlik,ortada bir hırsızlık mevcut ise bu durum araştırılırken görevlilerin görevlerinden alınması tamamiyle içişleri bakanının görevini kötüye kullanmasından yetkisini haksız olarak kullanmasından başka bir şey değildir,işi ehli olamayana verirseniz böyle soytarı türü işler yaparlar,emniye personeline halkın destek vermesi ve olayın protesto edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.bir iç işleri bakanı tek adam yüzbinlerce emniyet personelini böyle etkisiz hale getiremez diye düşünüyoruz.

  NE HIKMET SE - pispor

  Bu ülkede bir yolsuzluk olayı patladığında önce emniyette sonra soruşturmayı yapan savcıların görevden alınarak yerlerine yeni atamalarının yapılması bu yolsuzluğun içinde emniyet ve savcıların olduğunun resmiidir

  Son Gülen - HalilEksi

  11 yıldır deniz feneri, gezi olayları, terör olayları, reyhanlı, tüm muhaliflerin yıllarca hapislerde çürütülmesi vb yüzlercesi ama AKP hiç bu kadar dibe batmamışı. Böyle bir siyaset olabilir mi? Ne oldu benim polisim benim polisim diyordunuz, ucu size dokununca mı kötü oldu? Madem suçsuzsunuz bırakın yürütsünler soruşturmayı suçsuzluğunuz ispatlansın AKlanın. Nedir korkunuz? Bu hamle açıkca AKP nin yolsuzluğu kabul ettiğinin göstergesidir.

  Görevden almaların gerekçesi ne? - amaurot

  Hangi gerekçe ile polisler görevden alındı ve hangi gerekçe ile böyle bir düzenlemeye gidildi? Henüz operasyon ve soruşturma sonuçlanmamışken bu dizayn "Babalar ve oğullar kanatlarım altındadır" demek değil midir? Gezi olaylarında ölen gençler için emniyette hiçbir düzenleme yapmayan iktidar, yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen oğulları için emniyeti kendi çizgisine çekiyor! Siyasi tarih bunları yazacak unutmayın!