Beş ilde eşzamanlı Ergenekon gözaltısı

Poyrazköy'de bulunan mühimmatla ilgili düzenlenen operasyonlarda 5 ilde 40 adrese baskın yapıldı, 20 kişi gözaltına alındı. Şu ana kadar 10 muvazzaf subay'ın gözaltına alındığı bildiriliyor


Ankara’da askeri bir kurumda görevli 3 sivil kadın memur gözaltına alındı. Bir avukat ile iki albayın evinde de arama yapıldı.
Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "Ergenekon" soruşturmasını yürüten savcıların talimatı üzerine Ankara GATA’da sivil memur olduğu öğrenilen Z.A, H.M ve İ.Ö’yü gözaltına aldı. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "Ergenekon" soruşturmasını yürüten savcıların talimatı üzerine Ankara’da gözaltına aldıkları askeri bir kurumda sivil memur olarak çalışan Z.A’yı, Ankara Adalet Sarayına getirdi.

Poyrazköy’de bulunan silahlarla ilgili evlerinde gözaltına alındığı öğrenilen zanlıların emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul’a gönderileceği öğrenildi.
Öte yandan, Terörle Mücadele ekiplerinin, albay M.N. ve D.S’nin Çankaya’daki evlerinde avukat S.Ö’nün ise hem evinde hem de bürosunda arama yaptıkları belirtildi. 

BAZI KİŞİLER HAKKINDA "ARAMA KARARI" ÇIKARTILDI
Bu arada, soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet savcılarınca, İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurularak, soruşturmaya ilişkin bazı kişiler hakkında "arama kararı" çıkartıldığı öğrenildi.
Mahkeme tarafından verilen bu karar doğrultusunda, 5-6 ilde yapılan operasyonlarla bu kişilerin aranmasına başlandığı bildirildi.

İZMİR’DE SİVİL MEMUR KADINA GÖZALTI
İzmir Foça’daki Deniz Kuvvetleri’ne bağlı tesislere ses kayıt cihazıyla girmek isterken yakalanan ve askeri mahkemede yargılanan sivil memur kadın gözaltına alındı.
Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, "Ergenekon Soruşturması"nı yürüten Cumhuriyet Savcısı’ndan gelen talimat üzerine D.B. adlı kadını Bayraklı’daki evinde gözaltına aldı.